Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kia ceed 1,6 crdi 1012r - Swieci lampka poziomu oleju.

12 Kwi 2019 12:26 303 4
  • Poziom 2  
    Sterownik BOSCH 0 281 019 544, 39111-2A970, VIN U5YHN816ADLO16669. Potrzebuję opis podłączenia czujnika poziomu oleju do sterownika silnika, a najlepiej opis- schemat podłączenia całego sterownika silnika. Ktoś naprawiał wiązkę silnika. U mnie czujnik podpięty jest na pin 40 wtyczki A, wg dostępnych mi schematów na ten pin powinien być podpięty czujnik obecności wody w paliwie- Fuel/ water separator sensor, a czujnik poziomu oleju nie jest podłączony do sterownika silnika. Przy diagnozie pokazuje błąd poziomu oleju. Czujnik nowy. Zasilenie czujnika jest.
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 21  
    1 pin zasilanie z bezpiecznika f36 10amper czerwony przewod.2 pin masa czarny.3 pin szary przewod do 41pin sterownika wraz z czujnikiem akumulatora zamontowanym na klemie ujemnej.
    Silnik d4fb 1.6crdi
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 2  
    Sprawdziłem był to jednak pin 41-wymieniłem ten pin bo był luźny- widać ktoś już z tym walczył, ale po wymianie nic się nie zmieniło. Błąd P250F. Pod ten pin podłączony jest tylko czujnik poziomu oleju. Czujnik z klemy masowej raczej jest podpięty w innym miejscu, a jeśli tak to czy nie to powoduje zaświecenie lampki poziomu oleju? 2012r to zmiana modelu kia ceed, może coś zmienili w podłączeniach sterownika silnika. Na razie lampka poziomu oleju "wali" po oczach.
  • Poziom 21  
    Sprubuj wymienic olej i zrobic wymiane kompem jesli jest oraz na zaplonie otworzuc maske i zamknac.W vw jest tak ze jak nie otworzysz maski i nie zamkniesz jej to blad nie zgasnie.Poprostu komp musi widziec ze fizycznie go wymieniles.Sprawdz tez czujnik zamkniecia maski czy sprawny oraz przewody do niego
  • Poziom 2  
    Olej wymieniony, inspekcji kompem nie ma, maska raczej ok, błędu skasować się nie da, w parametrach poziom oleju 72- pewnie mm, na miarce 1cm poniżej górnej kreski.