Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Najdłuższa na świecie płytka flex PCB

ghost666 12 Kwi 2019 13:05 597 0
 • Najdłuższa na świecie płytka flex PCB
  Większość produkowanych laminatów typu flex to PCB o rozmiarach, jakie codziennie widzimy dookoła siebie. Jednakże spółka Trackwise, z siedzibą w Tewkesbury w Wielkiej Brytanii, która zajmuje się między innymi dostarczaniem laminatów flex, ogłosiła, że ​​dostarczyła to, co według nich jest najdłuższym na świecie wielowarstwowym obwodem flex. PCB ma długość 26 m (85 stóp). Firma podała w komunikacie prasowym, że płytka została zaprojektowana dla bezzałogowego samolotu zasilanego energią słoneczną.

  Zgodnie z komunikatem prasowym, bezzałogowy statek powietrzny (UAV) wykorzystuje elastyczny obwód oparty na podłożu poliimidowym. Materiał ten możemy znać pod nazwą handlową Kapton. Płaska struktura obwodu, według firmy lepiej rozprasza ciepło lepiej, niż konwencjonalne okablowanie. Zapewnia to większą obciążalność prądową dla danej masy przewodu miedzianego. Firma nie powiedziała, ile prądu może przenieść wykonany obwód, ponieważ jest to specyficzne dla konkretnego projektu.

  Trackwise obecnie produkuje tego rodzaju długie obwody na dwóch, czterech lub sześciu warstwach. Podobnie jak w przypadku wszystkich obwodów typu flex, dodane mogą być dowolne inne elementy, takie jak usztywnienia itp. W tym przypadku podstawowym zastosowaniem jest wymiana wiązek przewodów, co zmniejsza ciężar. Na poniższym zdjęciu pracownik Trackwise używa multimetru cyfrowego do pomiaru poziomu izolacji elektrycznej (rezystancji) obwodu.

  Najdłuższa na świecie płytka flex PCB
  Większość obwodów typu flex wykonuje się poprzez trawienie na pojedynczym arkuszu miedzi z podkładem kaptonowym, często wytwarzając jednocześnie kilka i więcej obwodów na jednym arkuszu, w zależności od wielkości obwodu. Oczywiście rozmiar arkusza jest sporym problemem podczas produkcji tak długich PCB.

  Specjaliści z Trackwise muszą połączyć długi obwód z osobnych sekcji. Trackwise musiał współpracować ze swoimi dostawcami sprzętu, aby opracować zmodyfikowane urządzenia produkcyjne, które byłyby w stanie pomieścić tak duże sekcje laminatu.

  Źródło: https://www.eetimes.com/document.asp?doc_id=1334552


  Fajne! Ranking DIY