Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] hortmasz HGS 500 - nierowna praca silnika

12 Kwi 2019 14:08 189 3
  • Poziom 3  
    Witam. Niedawno kupiłem glebogryzarkę hortmasz. Po skręceniu zalaniu odpowiednich olejów i paliwa odpaliła normalnie (nie działała długo chciałem tylko spr czy działa). Stała ok 1 tydz. Gdy w końcu zabrałem się do pracy nią okazało się że działa tylko przez ok 2-3 min ok potem silnik coraz wolniej kręci aż w końcu gaśnie, później ciężko odpalić (gdy już odpali nawet minimalne dodanie gazu powoduje zgaszenie silnika). Czy wystarczy wyregulować gaźnik i będzie ok? Jest mi potrzebna do pracy nie chce jechać do serwisu gdyż to potrwa pewnie parę dni.
    Prosze o podpowiedzi.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Na pierwszy rzut oka wygląda na brak paliwa. Wypala to co ma w gaźniku a później gaśnie. Być może przytkany jest filtr paliwa. Trzeba sprawdzić czy paliwo płynie swobodnie do gaźnika. Można odkręcić śrubę od spodu gaźnika (tą pod skosem) i otworzyć kranik. Paliwo powinno swobodnie płynąć.
  • Poziom 3  
    Problem rozwiązany. Korek paliwa jest ok to sprawdzałem na początku. Chodziło o kranik kto by pomyślał że jak składali zamontowali odwrotnie pozycja off - odkręcony, pozycja on - zakręcony.
    Z tym bym nie miał problemy co mi za różnica ale niestety muszę oddać do serwisu ponieważ nie działa pstryczek od włączenia/wyłączenia przy rączce (trochę lipa zakręcać kranik paliwa i czekać aż wypali co ma i zgaśnie).
    Dzięki za zainteresowanie i pomoc.
    Pozdrawiam.