Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Słuchawki bluetooth i zmieniająca się sama głośność.

12 Kwi 2019 17:23 156 7
  • Poziom 15  
    Witam. Mam nadzieję że zakładam temat w dobrym dziale, jeśli nie to przepraszam.
    Kupiłem sobie słuchawki douszne bluetooth Apachie T056. Nie jest to jakiś super sprzęt bo to chyba jakieś chińskie podróbki więc możliwe że w tym jest problem.
    A mam z nimi kłopot od samego początku ich użytkowania. Łącze je ze smartfonem Samsung Galaxy A5 2017. Problem jest z ich samoczynną zmianą głośności, która zmienia się w określonych warunkach, teraz je opiszę.
    Gdy włączę słuchawki, sparuję z telefonem i włączę muzykę, a głośność mam ustawioną w telefonie na minimum to słyszę dźwięk dość cicho, więc sobie podgłośniam np na połowę. Wszystko jest ok dopóki nie zatrzymam odtwarzacza. Gdy zapauzuję muzykę i po 10 sekundach znowu puszczę to wtedy muzyka gra już bardzo głośno, mimo że suwak jest na połowę. Teraz obniżam dźwięk na minimum i słuchawki grają tak jak wcześniej gdy były na połowie. Teraz znowu zatrzymam muzykę, puszczę po 10 sekundach i słuchawki znowu grają cicho.

Wiecie może o co chodzi? To będzie wina słuchawek? Czy może systemu?
  • Poziom 21  
    Cześć, nie piszesz z jakim telefonem parujesz te słuchawki. Jednoznacznie się dowiesz jak podłączysz inne słuchawki. Jak nadal będą się sam ściszać i podgłaśniać to wina systemu. A jak nie to słuchawek. Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Napisałem, jest to Samsung Galaxy A5 2017 :P
    Niestety nie posiadam innych słuchawek aby to sprawdzić :/

Dodano po 1 [godziny] 25 [minuty]:

Wychodzi na to że to wina słuchawek. Połączyłem je z laptopem i jest ten sam objaw...
    Szkoda bo są fajne, dobrze siedzą w uchu, ładnie wyglądają i mają fajne etui :( najwyżej pójdą w kosz :P
  • Poziom 21  
    Jak nie masz gwarancji na nie to rozbierz je. Może mają zwarcie np. na przyciskach regulacji głośności i naprawisz :)
  • Poziom 28  
    A co się dzieje gdy po włączeniu nie dłubiesz przy Volume tylko zapauzujesz? ...bo z tego co zrozumiałem powinno być ok.
  • Poziom 15  
    Słuchawki te nie mają przycisków regulacji głośności, każda słuchawka posiada tylko jeden przycisk, który służy do ich włączania i ewentualnie zatrzymywania muzyki, odbierania połączeń, lub po dłuższym przytrzymaniu do zmiany utworu.

Zmiana głośności następuje sama, ale na zasadzie że np. teraz grają głośno, zciszę je w trakcie słuchania muzyki do minimum, one się przyciszą tylko trochę, a gdy zatrzymam i po kilku sekundach wznowię utwór to już grają bardzo cicho. Gdy zatrzymam utwór i nie będę regulować głośności a później to wznowię to głośność się nie zmienia.
    Ogólnie zauważyłem że aby np. przyciszyć o jeden stopień, to muszę wcisnąć aż 4 razy przycisk głośności w telefonie.
  • Poziom 21  
    Obawiam się, że taki ich urok. Zareklamuj je.
  • Poziom 15  
    Jest to jednak wada słuchawek i nic z tym się nie zrobi.