Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Qorvo zakupiło Active-Semi

ghost666 12 Kwi 2019 18:47 132 0
 • Qorvo zakupiło Active-Semi
  Qorvo po cichu buduje zasoby niezbędne do zaistnienia w branży radiowej, w tym w sektorze zaawansowanych urządzeń bezprzewodowych, sieciach przewodowych i bezprzewodowych oraz radarach obronnych jak i łączności.

  Firma ta powstała w wyniku fuzji RFMD i TriQuint, która została rozpoczęta w 2014 roku, a zakończona w 2015 roku. Rok później Qorvo kupiło GreenPeak Technologies, które specjalizowało się technologii bezprzewodowych krótkiego zasięgu o ultra-małym poborze mocy.

  Active-Semi została założona na Kajmanach lub w innej, bezimiennej lokalizacji w Dolinie Krzemowej - strona internetowa firmy i inne materiały nie zgadzają się w tej kwestii. To biuro projektowe, który szybko zyskał międzynarodową sławę, zakładając swoje oddziały w Chinach, Hongkongu i na Tajwanie w ciągu pierwszych kilku lat swojego istnienia. Od tego czasu firma rozszerzyła swoją działalność na Izrael, Wietnam, Koreę Południową i Malezję.

  Active-Semi był wspierany przez kilka funduszy venture capital, w tym USVP, Tenaya Capital i LDV Partners; firma LG również była inwestorem. Kilku obecnych dyrektorów firmy wiele lat pracowało w Texas Instruments przed dołączeniem do Active-Semi.

  Firma projektuje urządzenia półprzewodnikowe, specjalizujące się w aplikacjach wymagających zarządzania energią. Firmy, które korzystają z jednostek zarządzania energią Active-Semi (PMU), to m.in. Atmel, Freescale, Rockchip, Hisilicon, Ambarella, Marvell i SiliconMotion.

  Firma projektuje również inteligentne sterowniki do silników silnikiem do wszystkiego - od ręcznych narzędzi ręcznych po silniki do dronów. Inne linie produktów obejmują ochronę m.in. UPSy , zarządzanie bateriami i przetwornice DC/DC głównie w produktach USB.

  Źródło: https://www.eetimes.com/document.asp?doc_id=1334556


  Fajne! Ranking DIY