Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Ligier Nova 500 brak napięcia na świecach żarowych, pompka nie pobiera paliwa

12 Kwi 2019 21:03 174 1
  • Poziom 1  
    Witam.
    Tak jak wspomniałem w temacie mam problem z brakiem napięcia w przewodach na świecach żarowych i pompka paliwa nie zaciąga ropy.
    Problem nr 1. BRAK NAPIĘCIA NA PRZEWODACH ŚWIEC:
    Zakupiłem nowy przekaźnik świec żarowych gdyż w obecnym przepaliły się kondensatory, ponieważ podczas gdy zakręciłem kilka razy kluczykiem poszedł prąd zwrotny. Przed wymianą przekaźnika auto odpalało bez zastrzeżeń lecz po wymianie auto nie ma napięcia na przewodach.
    Problem nr 2. POMPKA PALIWA NIE PODAJE ROPY:
    Tu również została zakupiona nowa pompka, gdyż w obecnej zerwałem gwint i pompka łapała lewe powietrze jak i również przeciekała. Pompka bez żadnych zastrzeżeń pobierała paliwo, lecz po upływie jakiegoś czasu w filtrze nie było paliwa, a auto stało nie używane. Kilka razy kręciłem kluczykiem żeby filtr zapełnić paliwem, ale niestety bez powodzenia. Dzień wcześniej paliwo w filtrze było, a dzień później zaglądam pod maskę, a w filtr pusty.
    Proszę o poradę. Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Nie znam tej konstrukcji ale z reguły w każdym dieslu jest coś takiego jak czujnik temperatury i on decyduje czy świece mają grzać czy nie i nie przypuszczam aby przy tych temp jakie mamy załączały się świece , na lampkę od świec nie patrz bo ona zawsze pokazuje że jakiś czas niby grzeje a faktycznie świece nie dostają napięcia , tak było jest i chyba będzie w każdym dieslu , więc tym świecą daj spokój lub jak już cię to tak bardzo rajcuje to odepnij czujnik temp znaczy się wtyczkę i wtedy widzi to jako mróz .a to że nie odpala to inna para kaloszy ,mało danych.