Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch SMV50E70EU - Miga kranik i nabłyszczacz

12 Kwi 2019 23:25 693 2
  • Poziom 8  
    Witam,

zmywarka zablokowana. Świeci się kranik i nabłyszczacz (w środku została woda ponad poziom filtra). Nic się na da zrobić. Wyłączyłem. Czytam forum i szukam przyczyny. Znajduję, że moduł mocy. Niestety koszt znaczny ok. 600-700zł + wymiana.

Po godzinie z ciekawości włączam znowu zmywarkę (wyłączona była z gniazdka). Już tylko miga kranik. Wiem, że to oznaka wody w tacce, ale już była wylewana i jest pusta (tak pomalutku cieknie i raz na jakiś czas trzeba wylewać - na szczęście rzadko). Zmywarka nadal jest zablokowana. Robię reset, raz drugi, wyłączam zmywarkę i w końcu reset się udaje. Startuję problem i leci. Potem leci program i... znowu blokada - miga kranik i miga nabłyszczacz.

Powtarzam procedurę. Właśnie leci program i nie wiem czy pójdzie do końca [aktualizacja: niestety nie dotarł do końca - migają diody kranika i nabłyszczacza]. Jeśli nawet to mam pytania:

1. Czy to rzeczywiście moduł mocy zaczyna szwankować?
    2. Jaką zmywarkę Boscha kupić, aby choć część części w przyszłości mogła zostać użyta w nowym modelu. Wspomniany model SMV50E70EU jest już niedostępny.

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 15  
    Kranik to nie błąd zalania zmywarki a błąd dopływu wody.
    Po pierwsze zlikwiduj wyciek jeśli jest.
    Szczeże to te nowe zmywarki bosch siemens to złom.
    Najmniej awaryjne tych firm są wcześniejsze modele, na starszą pompę w aluminiowej obudowie.

• Poziom 38  
    Migająca "zmiotka" oraz kranik to błąd pompy cyrkulacyjnej.