Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterowanie roletami przy pomocy sonoff basic apple homekit

13 Apr 2019 13:43 1617 4
 • Level 10  
  Chciałbym uruchomić zdalne sterowanie roletami (system somfy sterowany z pilota) przy pomocy włącznika wifi 230v sonoff basic. Plan jest taki, żeby sonoff w trybie włączonym podawał impuls do pilota rolet z funkcą zamykania (chwilowe zwieranie przycisku pilota)
  Sterowanie roletami przy pomocy sonoff basic apple homekit
  natomiast w pozycji wyłączonej „klikał” pilota somfy w pozycje otwarcia rolet.
  Ktoś ma pomysł na przerobienie sonoffa? Dodam, że mam wersję przeprogramowaną - działającą w apple homekit.
  Sterowanie roletami przy pomocy sonoff basic apple homekit Sterowanie roletami przy pomocy sonoff basic apple homekit
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Gantry automation specialist
  Bezpośrednio nie zrobisz prosto. Musiałbyś dołożyć przekaźniki czasowe reagujące na zwieranie/rozwieranie głównego przekaźnika. Taniej wyjdzie (sztuka czasówki stoi od 30-50 zł w górę) dokupić drugiego SonOffa a sekwencję (znaczy coby działały monostabilnie i na jednym programowym przełączniku HomeKita) ustawić z aplikacji sterującej. Inna sprawa czy Homekit ma taką możliwość (np Supla, a także oryginalna chińska aplikacja ma) - najpierw może sprawdź.

  PS . Twój SonOff ma chyba nierzerobioną elektrykę - wydaje na wyjście 230V. Do jakiegokolwiek zastosowania w sterowaniu musisz przerobić płytkę - wylutować od strony wejścia gruby czarny kabel idący bezpośrednio z wejścia do wyjścia, na płytce odciąć połączenie nóżki przekaźnika z 230V na wejściu a nóżkę tą podpiąć do wyjścia bezpośrednio tymże wylutowanym kablem.
 • Level 19  
  poszukaj coś takiego jak incan supla ma 2 kanały i są nawet softy pod rolety do suply, nie wiem jak apple homekit czy ma dostępne softy
 • Level 10  
  Zależy mi na tym, zeby sterowac pilotem za posrednictwem jednego sonoffa. Sterowanie roletami przy pomocy sonoff basic apple homekit
  Prosze o podpowiedz, jaki moduł, czy przekaźnik mógłby zwierać chwilowo przycisk pilota po podaniu zasilania z sonoffa i ponownie chwilowo zwierać drugi przycisk po wyłączeniu zasilania.
 • Gantry automation specialist
  Np czasówki firmy F&F : PCA 512 w parze z PCS 516 UNI. Ten pierwszy dawałby impuls przy włączeniu przekaźnika w SonOffie, ten drugi dawałby impuls przy wyłączeniu (aktywacja wejścia START czasówki zboczem opadającym). Oba mają wersje sterowane z 230V (styki są odizolowane - mogą robić za przyciski pilota) więc w SonOffie nie trzeba nic zmieniać.
  Jedna wada - ten pierwszy kosztuje ok 70 zł, ten drugi ponad 100 więc, jak napisałem wcześniej, zabawa robi się kosztowna.

  Można też (dla niewielkiego zmniejszenia kosztów) użyć 2 sztuk PCA 512 i zwykłego przekaźnika NO/NC (odwraca sygnał z SonOffa i steruje jednym z PCA). koszt zmniejszy się o 20 zł (zwykły przekaźnik z podstawką DIN kosztuje w okolicy 10 zł). Jest jednak wada (albo zaleta) - czasówka za zwykłym przekaźnikiem zawsze odpali po zaniku i włączeniu prądu - czyli po braku napięcia rolety otworzą się (lub zamkną, zależy od podłączenia czasówek do pilota)