Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor dla siostry, 1 LCD vs 2 OLED

PawelChester 13 Kwi 2019 17:22 507 29
  • #1 13 Kwi 2019 17:22
    PawelChester
    Poziom 13  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 7x3m.
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2.5m.
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2, plus dojdzie dziecko.
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost, plus dziecko jak satelita.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisiec.
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Slabo, nie bedzie klopotliwe.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Sony 50 cali lcd.
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Mozliwie dobry obraz.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Cyfrowa tv, filmy z neta w minimun full hd.
    10 .Jakie urządzenia? Bluray, konsola wii.
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Od 2 do 10(chodzi w tle)
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak, beda bajki.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, bajki.
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie, ale mam podpiety pc i jego uzywam.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Sporadycznie.
    16. Preferencje co do marki? Sony(?) ale jestem otwarty.
    17. Preferencje co do wielkości? 65 cali.
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Slaba czern, slabe kolory, ciemny ekran, brak szczegolow, wypalenia ekranu(!!!)
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczory, ale oczywiscie w dzien tez.
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? od £1500 do £2300 im mniej tym lepiej.
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Dotad co 4 lata, ale ze wzgledu na kupiony dom, i ograniczenie niewielkim salonem, oraz wystarczajacym rozmiarem 65 cali, mam nadzieje, ze posluzy jak najdluzej.
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Netflix sporadycznie, napewno Youtube(choc komp zawsze bedzie podpiety)

Witam.Potrzebuje porady co do wyboru telewizora dla mojej siostry.Spodziewaja sie dziecka i poki jeszcze nie zaczal im sie meksyk na chacie, postanowili wymienic tv.Glownie przez rozmiar.Mamy trzy typy, ale nie upieramy sie przy nich, jesli mozna kupic cos lepszego.Tv bedzie kupiony raczej w sklepie richersounds.co.uk gdyby ktos chcial spojzec na inne modele, bardzo prosze.Dziekuje.Rzecz sie dzieje w uk wiec takie ceny:

1-LCD Sony BRAVIA KD65XF9005BU -za £1500
    2-OLED LG OLED65B8S -za £1739, ale moga obnizyc do £1639
    3-OLED Sony BRAVIA KD65AF8 -za £2299, ale moga obnizyc do £2249

Wszystkie tv maja gwarancjie na 6 lat i oprocz tego sam sklep(richersounds) daje dodatkowe pokrycie na wypalony ekran rowniez na 6 lat(inna sprawa co zrobia jak sie stawisz z wypalona telka po 5 latach) ale to jedyny sklep w uk wedlug mojej wiedzy, jaki oferuje cos takiego od siebie.

Ich wybor padl poczatkowo na LCD, bo najtanszy, i nie bedzie problemow z wypalaniem, ale ja ich namawiam na oleda Sony-ten za £2300.Sa bardziej przychylni oled'owi LG-ze wzgledu na cene.Praktycznie taka sama jak LCD.Chcialem zapytac co sadzicie o tych wyborach, moze cos innego w tych cenach.Czy bac sie bardzo o wypalenia w tych konkretnych oledach?Bo nie sa to najnowsze modele.Dodatkowo, czy warto doplacac do tego oleda SONY wzgledem LG?Bo to jest dosc wazne.

Jeszcze pytanie o Panasonic'a, przeczytalem tu na tym forum, ze Panasonic zawija sie w 2020 roku z europy i zrozumialem to jako dzial sprrzedazy, a rozmawialem ze sprzedawca i wedlug niego tylko kwatera glowna zawija, a sprzedaz bedzie nadal prowadzona-to tak pytam na boku...

Jesli trzeba jakies dodatkowe informacjie to chetnik ich udziele.Bardzo prosze o pomoc.Pozdrawiam.

0 29
  • #3 13 Kwi 2019 17:37
    PawelChester
    Poziom 13  

Prosze o uzasadnienie, bo inaczej wyglada to na przypadkowy strzal.Choc nie twierdze, ze tak jest.Prosze tylko podziel sie swoja wiedza.Dziekuje.

0
  • #4 13 Kwi 2019 17:47
    bumble
    Poziom 25  

Obydwa telewizory OLED. Nie wiem jak nowe tv sony ale tak jak i panasonik przyzwyczaiły nas do płacenia za markę niekoniecznie za jakość. Dlaczego LG.? Mam trzy LG. Starsza plazmę o której nie mogę powiedzieć nic złego. Dwa nowe smarty nie oled ale zwykle i przypadł mi do gustu webos. System uważam za dużo bardziej udany niż np w samsungu których montuje i ustawiam sporo. Nie twierdze ze sony to zły tv uważam jednak ze przy takich samych matrycach nie zauważysz różnicy. Wg mnie nie warto dopłacać 700£ za to jest fajne kino domowe. Piszesz ze początkowo wybór padł na ten za 1500 bo najtańszy a tu raptem siny za 2300. OLED dopłata nieduża a obraz na pewno lepszy.

0
  • #5 13 Kwi 2019 17:53
    PawelChester
    Poziom 13  

Dzieki za odpowiedz.Co do Sony za £2300 to z mojego punktu widzenia najtansza opcja jaka ja bym zaakceptowal, oni sa za tym LG, ale nie majac doswiadczenia z oledami ciezko powiedziec czy warto doplacac, dlatego pytam.Pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #7 13 Kwi 2019 18:12
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

Jak jest obawa o wypalenia to niech nie biorą OLEDa, bo nadal wypalenia są możliwe.
    Obstawiłbym Sony 65XF9005. To dobry telewizor na VA z FALD i 120Hz.

Sony OLED jest na matrycy od LG Displays i szczerze to nie widzę sensu w dopłacaniu do Sony.
    Szczególnie, że Android TV straszy aktualnie reklamami i nie wiadomo w którą stronę sytuacja się rozwinie.

0
  • #8 13 Kwi 2019 18:20
    PawelChester
    Poziom 13  

Mysle, ze obawa wypalenia istnieje u kazdego kupujacego.Ale widzielismy obraz z tych dokladnie 2 Sony obok siebie to ten lcd lezy po calosci.Bo czern, kolory, kontrast, glebia obrazu, no wszystko bylo na kozysc oleda.Czy orientujesz sie jakie jest prawdopodobienstwo wypalenie tych oledow i u ktorego z nich jest mniejsze.Wg Ciebie nie warto doplacac, a co gdyby byly w tej samej cenie?

0
  • #10 13 Kwi 2019 20:39
    PawelChester
    Poziom 13  

Pytalem tez w innym sklepie ‚eksperta Sony’ czyli pracownika Sony, ktory nie pracuje dla sklepu o te reklamy.Stwierdzil, ze da sie je zablokowac.Czy to prawda, nie wiem, moze przykitowal.

Co z tym Panasonic’iem?Zawijaja tylko z kwatera europejska, czy ze sprzedaza?

0
  • #12 13 Kwi 2019 21:23
    PawelChester
    Poziom 13  

Teraz w zasadzie Panasonic nie jest brany pod uwage, ale skoro juz piszesz to dlaczego unikac Tv tej firmy?U mnie wisi ostatnia generacja plazmy Panasonic 65 cali i tez mam gwarancje na wypalenia, ale na 5 lat i niedlugo wlasnie gwarancja mi sie konczy i szukalem wypalen w nadziei, ze znajde i mialbym £2500 na starcie do nowego oleda, bo przeciez plazmy nie ma juz w sprzedazy, wiec sklep musia by dac mi kredyt sklepowy i doplacilbym do wybranego oleda, ale nic niestety nie ma.Telewizor kupiony w 2014 i youtube wciaz dziala, a niektorzy pisza cos o nowszych tv, ze youtube im nie dziala.Obraz jest naprawde dobry, wiec nie moge na Panasonica narzekac.Rozwin prosze swoja wypowiedz, bo bardzo szczatkwo odpowiadasz.Dodatkowo ja o co innego pytalem jesli chodzi o Panasonica.

0
  • #14 13 Kwi 2019 22:45
    adse
    Poziom 14  

Na przykład mi się podobają cienkie metalowe czarne ramki i Sony ma zdecydowanie najlepszy wygląd takich telewizorów. Niestety Sony w średniej półce są mało przekonujące pod względem jakości obrazu, dopiero od modeli XF90 nie widzę migotania obrazu. No i ten Android - nie chcę zmieniać przyzwyczajeń dopóki jest alternatywa na rynku. Czekanie codziennie minutę czy ileś aż się system uruchomi po włączeniu zasilania to nie dla mnie.

0
  • #15 17 Kwi 2019 09:12
    PawelChester
    Poziom 13  

Kupili ten lcd Sony niestety.Ale zemscilo sie to bardzo szybko😄Dolaczam 2 fotki, czy wiecie co moze byc przyczyna?Naturalnie telka do oddania.Pytanie tylko czy teraz posluchaja kogos madrzejszego i wezma oled(majac 6 lat ochrony sklepu od wypalen) bo chyba nie ma nad Telewizor dla siostry, 1 LCD vs 2 OLED Telewizor dla siostry, 1 LCD vs 2 OLED myslec.

0
  • #17 17 Kwi 2019 10:12
    PawelChester
    Poziom 13  

Odradzales, niestety nie znajac zadnego z podanych modeli.Na zasadzie ja mam 3 LG i za £700 roznicy mozna miec niezle kino domowe-dobre sobie.Za kable w calym systemie dalem wiecej, wiec daruj sobie te madrosci bez pokrycia i przesmiewczy ton.

0
  • #18 17 Kwi 2019 11:05
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Z Twoich propozycji powinieneś brać Oleda 65B8 . Wygrywa z LCD SOny 29:1
    W Polsce jest dużo lepsza oferta cenowa.

0
  • #19 17 Kwi 2019 11:34
    xaanaax
    Poziom 9  

LOCOLOCO napisał:
    Z Twoich propozycji powinieneś brać Oleda 65B8 . Wygrywa z LCD SOny 29:1
    W Polsce jest dużo lepsza oferta cenowa.

Martwi mnie ze ten Sony to jakby ich najwyzszy model a ten LG to tajtanszy OLED... Poza tym ktos narzekal ze LG strasznie migotal i przez to musial go oddac... A jeszcze poza tym jakos srednio jesten przekonany do LG, do oprogramowania i te wypalenia tez mnie martwia... Wiem ze plazma tez sie miala wypalac a jest ok ale to inna technologia, w moim iPhonie X z OLEDem juz po dwoch miesiacach widzialem wypalenia...

0
  • #20 17 Kwi 2019 11:39
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Obecny Oled 2019 ma trzy systemy zabezpieczenia przed wypalaniem.
    Ale jeśli grasz dużo dziennie w jedną grą - to odpuść sobie, jeśli korzystasz z TV jak z monitora ( czyli zostawiasz go na jednej planszy na kilka godzin i wychodzisz ) odpuść sobie.
    Jeśli korzystasz jak z telewizora - możesz spokojnie kupować.

Sony - sorry ale masz źle zrobione zdjęcia.
    Nie robi się zdjęć na pustej matrycy bo wówczas nie działa w telewizorze backlight.
    Zrób zdjęcie z obrazu filmu i skróć czas migawki .

0
  • #21 17 Kwi 2019 11:44
    xaanaax
    Poziom 9  

Dzieki za odpowiedz.

Wiem ze ma systemy zabezpieczajace wypalaniu ale tak czy siak to jest cecha technologii i sie wypala...

Nie mialem czasu sie tym zajac, to zdjecie w nocy to chyba jak czekal na zrodlo sygnalu, to w dzien to calkowicie wylaczony TV.

Obczaje jeszcze dzis wieczorem i dam znac.

0
  • #22 17 Kwi 2019 13:12
    itsapp
    Poziom 7  

PawelChester napisał:
    Kupili ten lcd Sony niestety.Ale zemscilo sie to bardzo szybko😄Dolaczam 2 fotki, czy wiecie co moze byc przyczyna?Naturalnie telka do oddania.Pytanie tylko czy teraz posluchaja kogos madrzejszego i wezma oled(majac 6 lat ochrony sklepu od wypalen) bo chyba nie ma nad Telewizor dla siostry, 1 LCD vs 2 OLED Telewizor dla siostry, 1 LCD vs 2 OLED myslec.

To pierwsze zdjecie to nie wiem co przedstawia, to drugie to standard led tv i zadna wada itp, lokalne wygaszanie dziala tylko wtedy gdy wyswietlany jest wlasciwy obraz na ekranie, i tylko jesli tam bedziesz mial clouding to dopiero wtedy mozna mowic o wadzie.

1
  • #23 17 Kwi 2019 16:01
    PawelChester
    Poziom 13  

Pierwsze zdjecie to wylaczony ekran i u gory widac cos co mozna okreslic jako’plame’ Telewizor dla siostry, 1 LCD vs 2 OLED

0
  • #24 18 Kwi 2019 00:47
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Jeśli plama to wadliwy egzemplarz i wymienią na nowy.
    Zdjęcią są bardzo złe i nie dają żadnego spojrzenia na model.

0
  • #26 18 Kwi 2019 14:14
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

I super.
    Ale jak możesz wymienić na Oed - będzie super.

0
  • #27 18 Kwi 2019 14:18
    xaanaax
    Poziom 9  

Sprzedawca kazał potwierdzić ze nie ma na ekranie naklejki zabezpieczającej.

Nie ma mnie w domu ale zauważyłbyś coś takiego i jestem na 99% przekonany ze nie było nic takiego, TV był w worku i tyle, na ramkach była taśma ale na ekranie nic.

Czy TV Sony maja folie zabezpieczająca takie jak są przy nowych telefonach komórkowych?

0
  • #28 18 Kwi 2019 14:25
    bumble
    Poziom 25  

Kupowałem nowe LG i folii chyba nie było ale naklejka na sto procent powinna być. Nie wim czy teraz można ale w mojej starej plazmie można odczytać czas pracy tv. Chyba sony tez taki standard. Ale oddać i tak mozesz. W uk masz 30 dni bez podania przyczyny. Np w argosie. Nie mozesz tylko jeśli opakowanie ma stickera.

0
  • #29 18 Kwi 2019 14:39
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Nie mają folii.

0