Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oczyszczacz powietrza + osuszacz powietrza odzdzielnie?

14 Kwi 2019 00:03 459 1
  • Poziom 5  
    Witam. Z racji złego stanu powietrza i chciałem kupić oczyszczacz powietrza, oraz chciałbym także wilgotność powietrza utrzymywać na względnie stałym poziomie, do 50% wilgotności względnej. Z racji na to, że chciałbym przeszkodzić grzybom i roztoczą, z uwagi na moje całoroczne problemy z zatokami.

Z oczyszczaczy na oku mam: SHARP FU-Y30EUW https://www.ceneo.pl/7620088#tab=reviews_scroll
    Z racji na tanie użytkowanie, jeden filtr podobno starczy na 2 lata i niską cenę.

Tylko zachodzi taki problem, że nie może on osuszać ani nawilżać powietrza.
    Chciałem mieć takie pytanie:
    1. Czy ten oczyszczacz powietrza jest dobry?
    2. Czy lepiej kupić jakiś droższy z nawilżaczem powietrza? Nie chcę wydać więcej niż 600zł w takim wypadku a w tej cenie chyba nie znajdę nic tańszego
    3. Nawilżacz, osuszacz powietrza za 100zł z allegro mógłbym teoretycznie kupić czy to dobry pomysł? Czy może powinienem kupić higrometr za 20zł i wietrzyć mieszkanie?
    4. Czytałem, że taki nawilżacz może rocznie kosztować ponad 100zł jeżeli chodzi o zużycie energii... Więc pewnie lepiej mieć to i to w oczyszczaczu powietrza?
  • Poziom 28  
    KC-D40EU . Drogi , ale warto. Na dobę schodzi ok. 2,5 l wody przy utrzymywanej wilgotności pięćdziesiątparę % . Nie potrafię wyjaśnić gdzie owa woda się podziewa . Pozdrawiam.