Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz Bluetooth 4.2 a Tonsil 10W

seebeeck 14 Kwi 2019 00:46 252 10
  • #1 14 Kwi 2019 00:46
    seebeeck
    Poziom 11  

Witam,
    znalazłem wzmacniacz GHXAMP TPA3110 o opisie:
    Moc wyjściowa 30 W X 2 (@ 16 V), i płyta może być podłączony do 8 omów i 4 omów.
    Nazwa produktu: TPA3110 Bluetooth
    Rozmiar produktu: 63*43*18mm
    Napięcie pracy: DC 8 V-25 V
    Moc wyjściowa: 30 W X 2 (@ 16 V)
    Prąd pracy: większa lub równa 2A
    Głośnik impedancja: 4-8Ohm
    Efektywność pracy: większa lub równa 90%

Czy obsłuży on dwa głośniki sufitowe sufitowe wewn. Tonsil ZGSU 25 T 10W?

0 10
  • #2 14 Kwi 2019 07:06
    arturavs
    Poziom 39  

seebeeck napisał:
    Czy obsłuży on dwa głośniki sufitowe sufitowe wewn. Tonsil ZGSU 25 T 10W?

Spokojnie.

0
  • #3 14 Kwi 2019 07:40
    bumble
    Poziom 25  

Te małe chińskie wzmacniacze nie są najgorsze. Pierwszy raz jak patrzyłem nadbiegł myśle sobie kurczę skąd tu 2x25W no i BT. Kwestia tylko zasilania. Zamontowałem w łazience i do tego dwa głośniki i dla mnie rewelacyjnie gra. Opcja BT pozwala się podłączyć z telefonem czy w moim przypadku Alexa i nie muszę ze sobą nosić już głośnika. Wzmacniacz spokojnie obsłuży twoje głośniki.

0
  • #4 14 Kwi 2019 08:24
    gumisie
    Poziom 39  

Nie sądzicie że moc tych głośników jest zbyt mała dla wzmacniacza o mocy 30W ?. :cry:

Pozdrawiam.

0
  • #5 14 Kwi 2019 08:32
    arturavs
    Poziom 39  

gumisie napisał:
    Nie sądzicie że moc tych głośników jest zbyt mała dla wzmacniacza o mocy 30W ?

Jeżeli to są prawdziwe Tonsile, a nie chiński szajs, to nie ma obaw. A zapas mocy zawsze jest przydatny.
    W/g noty:
    Wzmacniacz Bluetooth 4.2 a Tonsil 10W

Żadnych obaw bym nie miał.

0
  • #6 14 Kwi 2019 09:09
    gumisie
    Poziom 39  

arturavs napisał:
    A zapas mocy zawsze jest przydatny.
    W/g noty:
    Moim zdaniem zapas mocy jest jak najbardziej wskazany w przypadku zasilaczy. W przypadku mocy: wzmacniacz/głośnik, niestety mam odmienne zdanie od Twojego. W praktyce staram się stosować głośniki o większej mocy od mocy wzmacniacza.
    Minimalizuje się ryzyko uszkodzenia głośników oraz zniekształceń przy pełnym wysterowaniu wzmacniacza.

Pozdrawiam.

0
  • #7 14 Kwi 2019 09:36
    arturavs
    Poziom 39  

gumisie napisał:
    W praktyce staram się stosować głośniki o większej mocy od mocy wzmacniacza.

Wiesz, kiedyś też tak myślałem. Opinie są różne. W każdym bądź razie "zapas" pozwala lepiej kontrolować głośnik. Ale przy takich mocach jak tu.....
    Nota jednoznacznie wskazuje, że moc w niej podana jest przy THD 10%, a już 1% jest słyszalny. Więc te realne, i czysto grające 10W@13V można między bajki włożyć.
    A to co chińczyk w opisie wzmacniacza naskrobał, to jego sprawa.

0
  • #8 14 Kwi 2019 10:44
    kortyleski
    Poziom 41  

gumisie napisał:
    Nie sądzicie że moc tych głośników jest zbyt mała dla wzmacniacza o mocy 30W

Łatwiej uszkodzić głośniki za słabym wzmacniaczem niż za mocnym.

0
  • #9 14 Kwi 2019 11:21
    gumisie
    Poziom 39  

kortyleski napisał:
    Łatwiej uszkodzić głośniki za słabym wzmacniaczem niż za mocnym.
    Tak jak:
    arturavs napisał:
    Opinie są różne.
    Więc wolę powstrzymać się od dalszych dywagacji w tym temacie.
    Autor tematu dostał odpowiedz: #2, więc do niego należy decyzja jaką podejmie.

Pozdrawiam.

0
  • #10 14 Kwi 2019 13:34
    kortyleski
    Poziom 41  

Opinie nie są różne, fizyka jest jedna. Błędów w obsłudze jest wiele. Do przemyślenia, co głośnikowi zaszkodzi bardziej. Moc średnia na poziomie jego wytrzymałości czy prąd stały? Dla ułatwienia dodam że moc RMS głośnika dla muzyki można spokojnie razy trzy pomnożyć. Wystarczy dobrym oscyloskopem podejrzeć przebieg dla Typowego gdn w kolumnie. Jedną z moich końcówek jest 2x500W. Napędza górki po 200W. Uwierz że sprzęt ma się dobrze. A przypuszczalnie te same górki z powodzeniem zniszczył bym za pomocą AT9100, 2x 20W....

0
  • #11 14 Kwi 2019 13:59
    gumisie
    Poziom 39  

kortyleski napisał:
    Do przemyślenia, co głośnikowi zaszkodzi bardziej. Moc średnia na poziomie jego wytrzymałości czy prąd stały?
    No właśnie, coś mi się zdaje że zaczynamy odbiegać od tematu.
    Jeszcze chwila a temat rozwinie się na pięć stron, będzie podpieranie się definicjami, wzorami, itd... .

Przecież:
    gumisie napisał:
    Autor tematu dostał odpowiedz: #2, więc do niego należy decyzja jaką podejmie.
    Oraz w #5.

Miłego dnia życzę.

0