Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor w pionie jako pionowy baner reklamowy.

atyp1 14 Kwi 2019 04:16 369 9
  • #1 14 Kwi 2019 04:16
    atyp1
    Poziom 9  

Dzień dobry.
    Chcialbym zakupić telewizor około 55 cali i używać go jako baner reklamowy i menu w kawiarni.
    Myślałem o modelu Panasonic TX 55FX700E lub innym podobnym.
    Zależy mi żeby ustawić telewizor na boku tzn żeby bok pionowy był wyższy.
    (pionowe miejsce na menu)
    Jak najlepiej to zorganizować?
    Czy telewizor będzie w stanie wyświetlać non stop jeden plik JPG. Czy da się również wyświetlać obraz o pionowym formacie w pionie? Czy będzie potrzebny komputer lub laptop czy da się to zrobić tylko np z USB?

Będę wdzięczny za porade
    Adam

0 9
  • #2 14 Kwi 2019 04:24
    beatom
    Poziom 32  

Przeciez telewizor wyswietli to co podasz mu na wejscie ( obojetnie ktore), wiec co za problem przygotowac plik w komputerze tak aby wyswietlal sie w pione?

1
  • #3 14 Kwi 2019 09:29
    adversus
    Poziom 27  

Przypuszczam ze kolega będzie wyświetlał obraz z karty SD czy pendrive (bo po co komputer, bez sensu a edycję menu zrobi na kompie i w postaci pliku np .jpg wrzuci na pendrive i sprawa załatwiona). Każdy nowy telewizor ma taką możliwość, tylko pytanie czy da się poustawiać tak by obraz był na stałe wyświetlany (pokaz slajdów, czy nie będzie się z automatu jakieś wygaszanie lub oszczędzanie energii włączać. Tu niestety trzeba by to wszystko przetestować (można w jakimś sklepie z tym modelem potrenować, zabrać ze sobą pendrive z przykładowym obrazkiem i do sklepu z TYTUSEM się wybrać :) ), ale przypuszczam z dużą dozą prawdopodobieństwa że jeśli zdjęcie będzie dobrze sformatowane (dopasowana rozdzielczość do ekranu oraz zachowana odpowiednia orientacja pion/poziom) to powinno śmigać.

Znajomy w hotelu ma przy telewizorach robiących za tablice informacyjne podłączone Raspberry Pi chyba wersję 2 (więc nie jakiś demon szybkości) i zdalnie się z nią łączy, ma to tę zaletę że nie trzeba biegać i podmieniać pamięci, a do sterowania treścią wyświetlaną ma jakąś aplikację na komputerze, bardzo wygodne rozwiązanie... Edytujesz menu na kompie, i klik wrzucasz nowe z np. Happy-Hour jednym kliknięciem, bez dotykania telewizora. Może warto by było się nad takim wyświetlaniem zastanowić, wtedy nie ma znaczenia jak telewizor obsługuje obraz, bo on robi tylko za wyświetlacz a o orientacji decydujesz Ty za sprawą aplikacji.
    ps. jak mi się uda zgadać z tym znajomym to dam znać jakich programów używa i postaram się wtedy dorzucić więcej szczegółów.

1
  • #4 14 Kwi 2019 15:26
    atyp1
    Poziom 9  

Dzięki za odpowiedź.
    Dokłądnie tak . Myślałem, że przygotuję kilka plików na USB i obraz będzie wyświetlany bezpośrednio z tego USB.
    Chciałbym, żeby była jednak prosta możliwość zmiany tego obrazu np pracownik za pomocą pilota wybiera z usb inny plik.
    To już by było coś.
    Są z tego co wczoraj wyszukałem w internecie rozwiązania dedykowane dla takich celów np samsung dm55e. Tylko ze ja potrzebowalbym dwa takie monitory , a one kosztuja po okolo 5800zł . Maja ponadto rodzielczosc 1920x1080 , wiec pomyslalem, czy nei lepiej kupic tv z rozdzielczoscia 4K za mniej niz polowe ceny i uzyskac optycznie lepszy efekt. Oczywiscie nie bedzie mozliwosci tylu konfiguracji, co w tym monitorze przemysłowym, ale ja potrzebuję wyswietlać menu i kilka zdjęć. Nie musi być animacji.
    Na stronie https://www.displayspecifications.com przeszukiwałem wiele modeli telewizorów bo zauwazyłem, że w tabelech specyfikacji jest taka pozycja jak "portrait pivot" ale niestety nie udało mi się znalezć telewizora który coś takiego oferuje (cokolwiek to jest) .
    Z góry dziekuje, gdyby ktoś coś mogł doradzić.
    Pozdrawiam
    Adam

0
  • Pomocny post
    #5 14 Kwi 2019 16:26
    adversus
    Poziom 27  

Tak jak napisałem wcześniej, można spokojnie kupić zwykły telewizor tylko trzeba przetestować te funkcjonalność w sklepie (najprościej, jakiś Media Markt itp), bo możesz się srogo zawieść i może się okazać że nie do końca to działa tak jak zakładasz, tzn czy np da się zatrzymać pokaz slajdów i w tym czasie nie będą się wyświetlały dodatkowo jakieś bzdury z menu.

Ja swoja droga polecam rozwiązanie o którym wspomniałem wcześniej, dowolny tv jako monitor (wyświetlacz) i nie ma wtedy znaczenia czy jest poziomo czy pionowo, do niego raspbery pi wyświetlające to co chcesz, i tam ustawiasz jak ma byc wyświetlany obraz czy w pionie czy poziomie... sterowanie z kompa lub może nawet dało by się to zrobić smartfonem. Są dedykowane rozwiązania do tego. Koszty, raczej śmieszne do możliwości jakie daje takie rozwiązanie (zależy jakie raspberry kupisz, powinno wystarczyć nawet Pi Zero w wersji z wifi (koszt poniżej 100 pln), plus tv Ja odnośnie tego rozwiązania będę miał info co do szczegółów dopiero za kilka dni niestety.

Rozwiązanie którego szukasz nazywa się Digital Signage, pod tym hasłem trzeba szukać rozwiązań z Raspberry. Poniżej linki do rozwiązań o których wspomniałem:

https://www.binaryemotions.com/digital-signage/raspberry-digital-signage/

https://mini-itx.com.pl/_blog/20-Konfiguracja...E2%80%93_czesc_3__%E2%80%93_Raspberry_Pi.html

https://www.goodfirms.co/blog/top-7-free-and-open-source-digital-signage-software-tools

W załączeniu poradnik w pdf'ie z linkami do instalacji pisignage opisem itd, sterowanie przez przeglądarkę, aplikację na androida, lub gdy mamy kilka playerów to z własnego serwera.

1
    Załączniki:
  • #6 14 Kwi 2019 18:03
    atyp1
    Poziom 9  

Dziekuje, za pomocne informacje.

1
  • #7 15 Kwi 2019 08:24
    adversus
    Poziom 27  

Jeszcze jedna sprawa, oprogramowanie na raspberry zapewnia poprawne wyświetlanie treści w pionie dlatego bo w ustawieniach raspberry zadajesz mu wyświetlacz pionowy, dlatego nie ma problemu z obracaniem obrazków i konwersja do pionowego wyświetlania. Masz w pełni programowalny system do wyświetlania treści w dowolny sposób.

1
  • Pomocny post
    #8 15 Kwi 2019 22:03
    necavi
    Poziom 17  

Cytat:
    Każdy nowy telewizor ma taką możliwość

Tu by się kolega zdziwił. Mamy w pracy 2 szt Manty 55 cali pracujące jako tablice informacyjne. I ich złącza usb są nieaktywne. Obraz podawany jest przez dedykowane komputery.
    Sprawdzić koniecznie funkcjonowanie usb przed zakupem.

0
  • Pomocny post
    #10 17 Kwi 2019 02:18
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Tak już napisałem na PW.

0