Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

tz4k14 mt8-132-2 - Elektryczne wspomaganie kierownicy

14 Apr 2019 07:40 1293 10
  • Level 2  
    Witam, kupiłem gotowy zestaw wspomagania z wypuszczonymi dwoma kablami plusowymi jeden do akumulatora drugi do stacyjki i tu mam problem bo nie wiem gdzie na stacyjce umocować kabelek plusowy masa na obudowie
  • TermopastyTermopasty
  • Level 39  
    Montujesz urządzenie które pobiera 30-40A i równie dobrze można sobie zrobić pożar przez głupotę a szukasz plusa po stacyjce, weź chłopie.
    Jeszcze mi powiedz że masz tam prądnicę ??bo jeśli masz alternator to znalezienie plusa po zapłonie jest chyba oczywiste.
    Masz prądnicę to zapomnij o wspomaganiu.
    Masz alternator to plus będzie leciał przez kontrolkę ładowania, szukaj "przed" kontrolką.
  • TermopastyTermopasty
  • Level 2  
    Mam alternator nie jestem ani elektrykiem ani elektromechanikiem więc dla mnie nie jest to oczywiste ale dziękuję za pomoc
  • Level 39  
    Plus biegnie ze stacyjki na kontrolkę i przez kontrolkę na alternator.
    tz4k14 mt8-132-2 - Elektryczne wspomaganie kierownicy
    Ten kabelek który biegnie ze stacyjki na kontrolkę będzie "plusem po zapłonie".
    Taka wiedza powinna wystarczyć nawet do metody macajewa ;)

Zresztą tam w stacyjce 3 kable na krzyż, więc zwykłą żaróweczką byś sobie znalazł szybciej jak pytał na forum...
  • Level 2  
    😁😁 pewnie masz rację ale zawsze lepiej zapytać wielkie dzięki za pomoc ja mam wiedzę na temat spawania chodzi mi o różne grupy materiałowe od zwykłej czarnej po chromo niklówki, dupleks, alloy itp.
  • Level 22  
    Wrzuć foty z operacji- ciekaw jestem jak to zda egzamin. Osobiście wątpię czy to zadziała na dłuższą metę- w systemie ze skrętem na zawiasie w układzie generują się spore obciążenia...
  • Level 22  
    W łamańcu?
    Miałem TZ4.K.14, obecnie ujeżdżam MT8.132.2 i gdy trzeba przełamać skręcony na maxa ciągnik, szczególnie gdy się jeszcze podeprze na zboczu lub nierównościach to na przegub działa spora siła.
    Proszę o fotki lub lepiej filmik z działania.
  • Level 22  
    Domyślam się ;-)
    Jestem ciekaw jak zepnie serwo z ori konstrukcją oraz czy wspomaganie elektryczne dedykowane do pracy w zupełnie innych warunkach wytrzyma na dłuższą metę w maszynie rolniczej...