Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Władimirec T-25A - Spadek ciśnienia oleju, wyjąca pompa hydrauliczna

14 Kwi 2019 12:52 192 3
  • Poziom 2  
    Witam jestem posiadaczem ciągnika T-25A z roku 1988, 3000 motogodzin, ciągnik jest prawie cały w oryginale, od jakiegoś czasu mam z nim kilka problemów:
    Po nagrzaniu silnika ciśnienie oleju spada do 1 na wskaźniku, na zimnym jest 3,5, jest zalany olej superol F 15w40, od zawsze taki był wlewany, wymiana co 100 mtg.
    Drugi problem, 2 lata temu była wymieniana pompa, rozdzielacz podnośnika, do tej pory było wszystko ok, teraz pompa zaczyna gwizdać, wyć dość głośno, nawet na rozgrzanym oleju, kolejny problem to kolumna kierownicza, jest luz góra - dół na wałku bocznym. Jeśli ktoś ma pomysły jakieś proszę pisać z góry dzięki. ;)
  • Poziom 29  
    Przy jakich obrotach silnika te 1 kG/cm2? Wymiana pompy olejowej, regulacja zaworu przelewowego, regulacja filtra odśrodkowego.
    Pompa podnośnika - regulacja sprzęgła.
    Przekładnia kierownicza wymiana tulei kolumny kierowniczej.
  • Poziom 2  
    Sniezynka napisał:
    Silnik przy jakich obrotach te 1kG/cm2 wymiana pompy olejowej , regulacja zaworu przelewowego , regulacja filtra odśrodkowego.
    Pompa podnośnika- regulacja sprzęgła
    Przekładnia kierownicza wymiana tulei kolumny kierowniczej.

Przy obrotach około 500 jest 1 na większych obrotach jest max 2,5. Ja jeszcze chcę wymienić olej na inny np Turdus 15w50 w jaki sposób można wyregulować filtr odśrodkowy?
    Jak wyregulować sprzęgło pompy? Na wyłączonej pompie przekładnia cicho pracuje, czy musi być tam olej, bo po wlaniu ten olej gdzieś ucieka i jest w obudowie za pompą gdzie jest łączenie wałka.
  • Poziom 29  
    Wszystko jest w instrukcji obsługi ciągnika