Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zarobienie wtyczki żelazko->deska (COMEL COMELUX MAXI C)

I3anita 14 Kwi 2019 17:21 366 8
  • #1 14 Kwi 2019 17:21
    I3anita
    Poziom 2  

Witam mam żelazko z którego wychodzą 4 przewody (czarny, brązowy, szary, żółto-zielony), który gdzie podpiąć we wtyczce? Oto zdjęcia wtyczki, gniazda, i schemat z instrukcji. Żadnych informacji w jaką dziurę jaki kolor kabla nie ma. Tylko nr i symbol uziemienia na wtyczce i gniazdku.

Zarobienie wtyczki żelazko->deska (COMEL COMELUX MAXI C) Zarobienie wtyczki żelazko->deska (COMEL COMELUX MAXI C)

0 8
  • #2 14 Kwi 2019 18:07
    Krzysztof Reszka
    Moderator Elektrotechnika

Dlaczego to nie było podłączone. Przecież dostawca urządzenia dostarcza to podłączone.

0
  • #3 14 Kwi 2019 18:25
    I3anita
    Poziom 2  

Ta wtyczka jest bardzo łatwa do skręcenia, to nie problem, tylko gdzie wsadzić który przewód, bo na schemacie nie ma kolorów. Jak się człowiek przypatrzy to widać oznaczenia 1, 2, 3 i uziemienie. Kolor żółto-zielony to uziemienia, tak? A reszta jak ma iść? Ktoś wie?

0
  • #4 14 Kwi 2019 18:54
    mawerix123
    Poziom 38  

I3anita napisał:
    A reszta jak ma iść? Ktoś wie?

Przecież i wtyczkę i gniazdo masz ponumerowane. Opisów kolorów na schemacie nie ma więc nikt nie powie gdzie jaki kolor musisz to sam ustalić.

0
  • #5 14 Kwi 2019 19:15
    I3anita
    Poziom 2  

Aha, no ok, czyli jak to zrobić, zacząć od kabla sieciowego i sprawdzić pod jaki nr jest podpięte uziemienie faza i zero? I tak samo zrobić we wtyczce od żelazka? żeby się pokrywało z gniazdem?
    W sumie to może pan coś zasugerować? Jak się za to zabrać?

0
  • #6 14 Kwi 2019 19:19
    Krzysztof Reszka

I3anita napisał:
    Ta wtyczka jest bardzo łatwa do skręcenia, to nie problem,

Według dokumentacji producenta ta wtyczka powinna być podłączona a tym bardziej gniazdo do skrzynki przymocowane. Teraz tylko elektryka wynająć który przeanalizuje przewody. Nie będzie to żadnego problemu dla niego. Albo do serwisu przedzwonić. Przewód w gniazdku nr 1 w skrzynce powinien iść do elektrozaworu. Przewód nr 2 ma iść do listwy na zacisk listwy w skrzynce nr 4 a przewód z gniazda nr 3 ma iść na listwę w skrzynce nr 5, sprawdź czy tak jest.

0
  • #7 14 Kwi 2019 20:05
    I3anita
    Poziom 2  

Napisał pan że gniazdko powinno być przymocowane, ono jest przymocowane. Opisany problem nie dotyczy gniazdka tylko wtyczki na przewody wychodzące z żelazka, już o tym pisałem, proszę czytać moje wiadomości zanim pan odpowie.

Dodano po 3 [minuty]:

Pytał pan również dlaczego to nie było podłączone, proszę zadzwonić do producenta i go o to zapytać, ja nie jestem producentem, ani człowiekiem odpowiedzialnym za pakowanie i przygotowanie do wysyłki dla klienta takich towarów. Jestem podmiotem, który pierwszy raz coś takiego kupił, i nie mam żadnych inf. na temat jak taki sprzęt powinien być dostarczony do klienta.

0
  • #8 14 Kwi 2019 21:20
    Krzysztof Reszka

I3anita napisał:
    opisany problem nie dotyczy gniazdka tylko wtyczki

A gdzie to pisze.
    I3anita napisał:
    Oto zdjęcia wtyczki, gniazda, i

Więc mi nie wmawiaj tego że sprawa nie mogła dotyczyć i tego i drugiego. Gdybyś od razu napisał w 2 poście dostałbyś odpowiedź. Zapewne kolory w gniazdku takie same jak we wtyczce należy to sprawdzić.

0
  • #9 15 Kwi 2019 09:18
    Brivido

Poziom 29  

Przecież w dwóch miejscach było napisane czego sprawa dotyczy.

0