Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szybki Laser do druku mono - MONO laser do nadruku kilkuset adresów na B5 dzienn

14 Kwi 2019 20:19 372 8
  • Poziom 1  
    Przeglądałem wiele tematów ale ponieważ mam dziwne zapotrzebowanie to zapytam może ktoś miał podobny problem.
    Mam Samsunga M2020, zwykły mono laser i działa świetnie. Drukuje zadania domowe dla dzieciaków, faktury i inne kilkustronne zadania dla mnie (prowadzimy 2 firmy).
    Jednak po przejęciu tej drugiej firmy pojawiło się nowe zapotrzebowanie.
    Potrzebuję drukarki (będzie siedzieć w biurze, i tylko do tego używana) która może nadrukować adres na format B5 w ilości kilkuset, czasem 1000-2000 stron w jeden dzień. Nie codziennie, ale jednak jak muszę to ma działać.
    Mój Samsung niestety odpada. 1a strona gładko ale potem min.8s przerwy i znowu wciąga drugą stronę. sam nadruk trwa 0.5s ale między kartkami jest 8s czekania. Widać ten typ tak ma.
    Ilość nadruku na 1 kartkę to pryszcz, 3 max.4 linijki w czcionce 10-11 i zwykły adres, więc powinno to zajmować 1s i kolejna kartka.
    Tak z 30 kartek na minutę byłoby super.
    Moja zrobi max.8 i najgorsze że po 25 kartkach jest tak nagrzana że muszę jej zrobić przerwę.
    Drodzy forumowicze, czy ktoś z was użytkuje drukarkę która dobrze poradzi sobie z tym zadaniem?
    Nie musi mieć skanera ale mile widziany bo maja M2020 nie ma.
    I tylko laser, po 3 atramentówkach tylko laser.Z Samsungiem od 3 lat zero problemów a toner starcza mi na 10x co te nieszczęsne wkłady do Epsonów/HP/Canon. Wszystkie w końcu szlag trafił, a mnie przy okazji również :P
  • Specjalista - kserokopiarki
    HP P2055dn , HP P3015 - powinny dać radę :)

C.
  • Poziom 2  
    Podłączam się do pytania ze względu na dzienne obciążenie, sporadycznie dochodzące do 1000 sztuk, średnio 100-200 dziennie (A4).
    Jak na razie od lat śmiga HP 4050 (już chyba 10 rok), doposażona w dodatkowy RAM i dodatkowe szuflady na papier. Poszukuję czegoś nieco szybszego, zwłaszcza jeśli chodzi o wydruki PDFów (tutaj czasami potrzebne jest kilka sekund pomiędzy stronami, pomimo przesyłania zadań do druku przez LAN) i o podobnej trwałości oraz o niskich kosztach eksploatacji.
    Szukam drukarki poleasingowej. Myślałem nad HP M401DN, ale chętnie posłucham Waszych porad odnośnie różnych modeli. Dziękuję.
    P.s. Zależy mi na dupleksie i LANie. Budżet do 300-400 PLNów.
  • Poziom 19  
    jatonet napisał:

P.s. Zależy mi na dupleksie i LANie. Budżet do 300-400 PLNów.

Rozumiem że wielu z nas chce często zakupić sprzęt jak najtaniej, ale jeżeli chcesz kupić dobry laser w takich pieniądzach to licz się z tym że niebawem możesz włożyć w niego drugie tyle. Nie mówię, że tak musi być ale może. Przy Twoich przebiegach uważam że warto kupić nowe urządzenie i zapomnieć o sprawie na kilka następnych lat. Kupisz używkę to pytanie ile pociągnie bęben itd... Nie wiem czy prowadzisz działalność gospodarczą (domyslam się że przy takich przebiegach raczej tak), więc zawsze masz jakieś koszty, chyba że jesteś na ryczałcie.
    Sprzedaję sporo używanych sprzętów, ale głównie na użytek domowy, chociaż kilkukrotnie zaryzykowałem i sprzęt z dosyć dużym przebiegiem sprzedałem do miejsca, gdzie wiedziałem że nadal będą duże przebiegi i z tym bywa różnie. Jak trafisz.. z jednej budowy mam średnio raz w miesiącu telefon o niezidentyfikowanym problemie, który zazwyczaj udaje się rozwiązać telefonicznie, gdzie indziej cisza. Zacinki i inne pierdoły, ale mimo wszystko to jakiś tam czas i zamieszanie.
    Zachęcam do rozważenia czy w Twoim przypadku nie lepszym będzie zakupienie nowego urządzenia z np. 3 letnią gwarancją u producenta, który mimo wszystko jak dostanie urządzenie po stosowaniu zamiennych materiałów eksploatacyjnych nie odrzuci Ci gwarancji :) jeszcze tacy istnieją :)
  • Poziom 2  
    Dzięki za odpowiedź @MaRciNoOs, wiem jakie są wady sprzętu poleasingowego/używanego, jednakowoż nadal można wyrwać taki sprzęt np. z roczną gwarancją, natomiast bęben może być wymieniany razem z tonerem (tak, jak jest to obecnie w leciwym już 4050). HP 4050 z modułem sieciowym kupiłem lata temu właśnie w cenie ~350zł, wziąłem od razu drugie urządzenie na zapas (jako zamienne lub dawca części) i... przez te 10 lat stoi na zapleczu nie ruszona :).
    Dlatego podpytuję tęższych głów, które urządzenie zapewni bezawaryjną pracę przy sensownej cenie (i jakości) zamienników.
    Myślałem nad P2055 lub HP LaserJet PRO 400 M401DN. Obie można kupić z niskimi przebiegami (poniżej 50k wydruków) oraz roczną gwarancją.
    Pytanie, która z nich jest lepsza lub czy w zakładanym przeze mnie budżecie znajdzie się coś lepszego.
  • Poziom 19  
    Zobacz jeszcze np Brothera HL-6180
    Z tego co kojarzę masz opcje dołożenia szuflady i zdefiniowania dwóch formatów papieru, ale upewnij się czy jest tak na 100%. Pracowałem przez 4 lata na tym urządzeniu i szły zamienniki. Wywarło pozytywne wrażenie. Cena eksploatacji też przystępna. WiFi, duplex i 40 stron/min jest sporym atutem.
  • Poziom 2  
    @MaRciNoOs, niestety ich dostępność jest stosunkowo niewielka. Wolałbym coś, czego jest sporo na rynku, a części są dostępne w dużych ilościach. Ale dziękuję za podpowiedzi w niedzielę :). Chętnie bym posłuchał, która z tych dwóch drukarek HP jest bardziej warta uwagi i dlaczego.
  • Poziom 18  
    Hp m401 jest następcą p2055.
    Zasadnicza różnica to kolor :)
    Dodatkowo, choć nie zawsze 401 występuje z wyświetlaczem dotykowym i ma możliwość druku z pendrive.
    Tonery masz uniwersalne, pasują i do jednej i do drugiej.
    Rozejrzyj się raczej za 401 bo młodsza i nie ma tendencji do 'grzechotania' wydobywającego się z okolic grzałki.
  • Poziom 2  
    @abcpawel dziękuję.
    Właśnie na taką odpowiedź liczyłem.