Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] C-Crosser i kamera cofania - Nie widać obrazu przy włączeniu biegu wstecznego

14 Kwi 2019 20:24 522 7
  • Poziom 8  
    Witam. Nie mam fabrycznie zamontowanej kamery cofania w samochodzie więc zakupiłem urodzadzenie vordon mcar. Okablowanie podłączone i schowane lecz pojawił się problem. Mianowicie ekran z kamery cofania powinien włączyć się w momencie wrzucenia biegu wstecznego a tak się nie dzieje. Dodam że jedynym kablem jaki wychodzi jest czerwony kabel który podłączyłem z kostka od świateł wstecznych. Kamera cofania działa i daje obraz na urządzenie lecz nie włącza się w momencie zmiany biegów C-Crosser i kamera cofania - Nie widać obrazu przy włączeniu biegu wstecznego
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Po stronie wyświetlacza też trzeba podłączyć czerwony do wejścia wykrywającego. Jak możesz to daj zdjęcie albo choć model urządzenia.
  • Poziom 8  
    Urządzenie to VORDON MCAR a kabel który wchodzi od kamery do urządzenia to mini Jack. Więcej kabli nie ma niestety. C-Crosser i kamera cofania - Nie widać obrazu przy włączeniu biegu wstecznego
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Kolego zawsze masz instrukcję, najprościej na skróty kamera dostaje zasilanie ze światła wstecznego. Daje sygnał do odbiornika, odbiornik ma na wejściu sygnał teraz potrzebujesz powiadomić odbiornik że masz wsteczny bieg włączony. W wiązce przewodów wideo VORDON MCAR jest przewód który albo zamyka obwód do masy i uruchamia wideo albo potrzebne jest 12V + włączające wsteczny bieg. Jak możesz wstaw schemat tego urządzenia z instrukcji.
  • Poziom 8  
    Niestety w instrukcji nie ma żadnego schematu. Widnieje tylko obrazek żeby podłączyć kabel i to wszystko. Ale znalazłem maly kabelek który tworzy obwód zamknięty tuż przy kamerze. Rozciac to i poprowadzić do masy? ... Przecialem ten kabelek i podłączyłem to do masy i też nie da rady. A tak wygląda owy kabelek C-Crosser i kamera cofania - Nie widać obrazu przy włączeniu biegu wstecznego
  • Poziom 15  
    Jak patrzę na wtyk jack wydaje się, że są tam 4 pola? Czyli sygnał i zasilanie. Wychodzi na to, że napięcie powinno pojawić się na jednym z tych pinów a się nie pojawia. Możesz zmierzyć czy jest 12V na którymś padzie po włączeniu wstecznego? czerwony przy kamerze podłączyłeś do "+" świateł cofania?
  • Poziom 22  
    Ze zdjęcia widać że podłączenie jest banalne ale może być inny problem jeśli obudowa kamery jest metalowa powinna być przymocowana do masy. Aczkolwiek stawiał bym że producent uprościł podłączenie, nic więcej nie trzeba robić powinno działać. Popatrz na wtyczkę od kamery ze zdjęcia które dałeś jest 4 pierścienie. To znaczy że masz pierwszy i ostatni masę i S-Video drugie podłączenie masa zasilania za wtyczką + czerwony kabelek zasilanie +12V Kamera cofania nie ma microfonu a więc następny pierścień we wtyczce powinien być sygnałem dla wejścia w Vordon S-Video. Chyba że już dostałeś uwalone urządzenie.
  • Poziom 8  
    Dziękuję za porady ale znalazłem winowajce. Podłączyłem inna kamerę pod ten sam zestaw i o dziwo działa. Wynik taki ze kamera leci na gwarancję dziękuję pozdrawiam