Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup pralki i suszarki w sklepie zagranicznym

15 Kwi 2019 01:51 402 8
  • Poziom 2  
    Witam.
    Niedawno zostałem postawiony przed kupnem pralki i suszarki. Tu niestety pojawił się problem. Co do miejsca zakupu urządzeń zostałem ograniczony do jednej strony loeters be z tego względu, że pracodawca zagwarantował mi w tym sklepie talony na zakupy.
    Co do pralki i suszarki zależy mi na:
    - ciszy,
    - skuteczności,
    - ładowanie od frontu,
    - klasa energetyczna A+++
    - cena do 700 Euro za urządzenie, łączny budżet 1400 Euro ale w razie czego mogę coś dołożyć z własnej kieszeni.
    - suszarka z pompą ciepła
    Ze wstępnych oględzin na celownik padły następujące modele pralek:
    - BOSCH WAT286H3FG € 624 ( -100 E Cashback)
    - BOSCH WAWH2642FG € 861 ( - 150 E Cashback)
    - BOSCH WAW32890 € 744 ( - 150 E Cashback)
    - SAMSUNG WW81M642OBAEN € 799 ( - 200 E Cashback)
    - SAMSUNG WW91M642OBAEN € 774 ( - 200 E Cashback)
    Wybrałem dane modele ze względu na obowiązującą do końca maja akcję zwrotu gotówki.
    Jak na razie to skłaniałbym się bardziej nad Samsungiem WW91... ech, ta funkcja AddWash...
    Ze wstępnych oględzin na celownik padły następujące modele suszarek:
    - SAMSUNG DV91N8289AWEN 824 €
    - AEG T9DEC87S 854 €
    - BOSCH WTW877W0FG € 724 ( - 100 E Cashback)
    - BOSCH WTY87702FG € 799 ( - 100 E Cashback)
    - SAMSUNG DV91N62632WEN € 879
    Jak na razie to skłaniałbym się ku modelowi BOSCH WTW877W0FG ze względu na ilość dostępnych programów i funkcję samodzielnego czyszczenia.
    Urządzenia będą stały obok siebie.
    Dziękuję za wszelkie odpowiedzi i sugestie.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 23  
    Co do pralki mogę wypowiedzieć się na temat Boscha, mam WAW32569SN: podobny model jak wybrane, aczkolwiek bez automatycznego dozowania i "Active Oxygen".

Jest cichy, nie słychać go w nocy wcale. Pierze, działa bezproblemowo.
    Obecnie skłoniłbym się ku i-DOS, wygoda i oszczędność środków piorących.
    Samsunga odpuściłbym, rzadko mi się zdarza abym coś chciał dołożyć w trakcie prania.
  • Poziom 26  
    Prawie każda pralka ma funkcje "pauza". Blokada natychmiast się uwalnia i wrzucasz co chcesz.
    Przez drzwiczki Add Wash wrzucisz co najwyżej gacie.
    I-Dos to fajny gadżet, ale jest jeden problem wymagający uwagi, jeżeli używasz różnych płynów do prania białych i kolorowych.
  • Poziom 2  
    Dziękuję za zainteresowanie.
    Jak na razie po troszkę głębszym poszukaniu za celowniku są następujące modele:
    Pralka BOSCH WAWH2642FG
    +
    Suszarka BOSCH WTW877W0FG
    Do maja troszkę jeszcze czasu jest więc zobaczymy czy coś jeszcze się zmieni. Może ktoś coś jeszcze zaproponuje.
  • Poziom 23  
    Nie podpowiedzi co do takich kwestii jak rozbieralność bębna w celu wymiany łożysk. Ale patrząc na parametry do kup z jak największą masa wsadu, z jak największą ilością obrotów. Liczba programów jest mniej ważna. Już bardziej przydaje się niezależna od programu regulacja temperatury.
  • Poziom 14  
    Borutka napisał:
    Prawie każda pralka ma funkcje "pauza". Blokada natychmiast się uwalnia i wrzucasz co chcesz.

Z funkcją "Pauza" w Boschu jest taki problem, że nie zawsze umożliwia otwieranie drzwi. Zależy w którym momencie programu.
  • Poziom 26  
    Hermanowy napisał:
    Borutka napisał:

Z funkcją "Pauza" w Boschu jest taki problem, że nie zawsze umożliwia otwieranie drzwi. Zależy w którym momencie programu.

No jeśli na jakimś delikatnym programie będzie podwyższony poziom wody, to zgadza się.
    Ale biorąc pod uwagę częstość używania takich programów oraz częstość dokładania prania, to problem jest raczej nieistotny.
  • Poziom 14  
    Właśnie nie wiem do końca od czego to zależy. Kilka razy zdarzyło mi się, że drzwi nie chciały się otworzyć, a wody nie było wcale dużo.
  • Poziom 2  
    To mamy trzy tygodnie do zakupów i jak na razie mam dwóch faworytów. Jednak zdecydowałem się na zakup produktów marki Bosch. Co do pralki moim faworytem jest BOSCH WAWH2642FG a co do suszarki to BOSCH WTW89H61FG. @K3 Wspominałeś coś o sprawdzeniu możliwości wymiany łożysk. Gdzie mógłbym coś takiego znaleźć?