Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Resztki mieszanki paliwowej - Gdzie utylizować albo wykorzystać?

Pasquallo 15 Kwi 2019 06:03 588 9
  • #1 15 Kwi 2019 06:03
    Pasquallo
    Poziom 6  

Mam taki problem, że od pilarki zawsze zostaje mi trochę mieszanki paliwowej. Co mam z nią zrobić? Gdzie zutylizowac albo wykorzystać? Przecież do samochodu nie wleję ani do kosiarki. Macie jakies pomysły?

0 9
  • #2 15 Kwi 2019 06:11
    płetwa
    Poziom 29  

Ile, to jest "resztki" ? Jeśli 100-200ml to śmiało lej nic się nie stanie.

0
  • #4 15 Kwi 2019 06:17
    Pasquallo
    Poziom 6  

Resztki to jest 1.5 Litra. Mam kosiarkę 4 suw, silnik Loncin 196cm3. Wchodzi 1.5 litra bezołowiowej. To takiej mieszanki po setce na bak można zalewać i silnik nie ucierpi? Czy lepiej do samochodu?

0
  • #6 15 Kwi 2019 08:27
    Cowboy zagrabie
    Poziom 26  

A niby dlaczego nie możesz wykorzystać jej ponownie do pilarki? oczywiście instrukcja zaleca wypalenie paliwa do zgaśnięcia, a motywowane jest to prawdopodobieństwem frakcjonowania się mieszanki paliwa z olejem i zaschnięciem oleju w cienkich przekrojach gaźnika. Sytuacje takie mogą mieć miejsce w przypadku użycia niskiej jakości oleju typu "lux" jednakowóż obecne oleje dedykowane do smarowania dwusuwów raczej nie przysparzają problemów i pozostawienie paliwa nawet w zbiorniku na kilkanaście dni nie powinno narobić problemów. Jeżeli masz obawy to zawsze można zlać paliwo do kanisterka i przed ponownym zalaniem przemieszać i wlać przez lejek z sitkiem. Gaźnik w kosiarce jest nie wiele większy i można się pokusić o te same obawy w przypadku pozostawienia maszyny z takim paliwem np na okres zimowy. Natomiast bieżąca eksploatacja na paliwie "uszlachetnionym" , może skutkować jedynie charakterystycznym zapaszkiem Mc`donalda i delikatnym dymieniem.

0
  • #7 15 Kwi 2019 11:09
    Pasquallo
    Poziom 6  

Żeby pilarce nie było źle. Paliwo musiałoby postac do następnej zimy.Trochę długo. W instrukcji jest że max miesiąc. I nie chodzi nawet o paliwo ze zbiornika pilarki które zostaje tylko ogólnie moj to pierwszy rok z tym narzędziem. I źle policzylem ilość

0
  • #8 15 Kwi 2019 21:46
    grawastar1986
    Poziom 13  

Mój Tata trzyma w pilarce mieszankę non-stop. Od kilku lat zawsze odpala bez problemu.

2
  • #9 16 Kwi 2019 15:31
    Machetereal
    Poziom 11  

Też trzymam paliwo w pilarce przez cały rok. W zeszłym roku w sierpniu ostatnio używałem i od tego czasu to samo paliwo było zalane do zeszłego tygodnia. Odpaliła bez problemu i normalnie działa na paliwie które ma 8miesięcy. Na Twoim miejscu nie zaprzątałbym sobie tym głowy :)

0