Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Outlook 2013 - Nie wysyła wiadomości z obrazem

15 Kwi 2019 09:48 135 2
  • Poziom 5  
    Witam,
    Mam niemałą zagadkę z Outlookiem. W zeszły wtorek, od tak, przestał wysyłać wiadomości (zawisały w skrzynce nadawczej na wieczność). Po paru próbach napraw znaleźliśmy źródło problemu- podpis, a konkretnie obrazy w nim. I teraz kilka faktów:
    Omawiana skrzynka pocztowa działa na conajmniej 2 komputerach z Outlookiem w tej samej wersji (2 komputer działa idealnie)
    Wyrzucenie obrazów skutkowalo poprawnym działaniem, więc: stworzyłem podpis na nowo (kicha), przekopiowalem cały podpis (pliki podpisu) z działającego kompa (kicha), zrobiłem nowy podpis dodając obrazy pożyczone z drugiego kompa (kicha), przerobiłem obraz na tekst base 64 (ciekawostka--Outlook wyświetla tylko krzyżyk z wiadomością że obrazy są przeniesione do innej lokalizacji lub uszkodzone, kiedy to ten sam podpis w pełni o tekstowy gdzie indziej działa idealnie).
    Oczywiście była reinstalacja pakietu Office, naprawa offline i online, nowe konta Outlooka, poczty, pliki pst. Nie ma też Outlooka z Microsoft community (jest apka poczta i kalendarz, ale to raczej co innego).

Maile przestały wychodzić w trakcie pracy, koło godziny 10, po pracy poszła aktualizacja zabezpieczeń (z opisem amd64).

Sprzęt to gamingowy MSI z kartą 2080, więc za słaby nie jest - sterowniki do wszystkiego najnowsze, nawet grafika wczorajsza.

Jakieś pomysły co do przyczyny? Microsoft upatruje problemu w uszkodzonym obrazie, który jest na 100 procent zdrowy. Jakieś ustawienia samego Outlooka albo rejestru?

Pozdrawiam
  • Poziom 42  
    Nie wiem, jak w wersji 2013, wiem, że wcześniejsze miały limit wiadomości w folderze (przyjęte albo odebrane - nie pamiętam), tam chyba 2GB były granicą i powyżej Outlook wymiękał. Wystarczyło wyczyścić nieco folder. Przy okazji: jak duże to są załączniki?
  • Poziom 5  
    Rozmiar pliku pst to 140mb MB. Druga z nie działających skrzynek ma 6gb GB, ale znam większe, działające na tej wersji Outlooka. Limit 2 GB znikł chyba razem z Outlook express.
    Obrazki w podpisie maja odpowiednio 8 i 38kb KB, oba w formacie png.