Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmiana parametru OFS w dół nie zmniejsza obrotów dmuchawy, sterownik Tango Negro

eurots2acc 15 Apr 2019 10:35 744 2
    eurots2acc
    Level 2  
    Witam
    Dziś zaobserwowałem, że przy zmianie parametru (od 0 do 12) odpowiadającego za obroty dmuchawy w sterowniku Tango Negro, wentylator dziwnie się zachowuje. Po rozpaleniu pieca chciałem zmienić obroty z wyższych na niższe, ale nie dało to żadnego efektu. Przy ustawieniu od 1 do 5 dmuchawa ma czasem problem wystartować. Jak załączy się ją na wyższym biegu a później zmieni na 0 to i tak nie przestaje kręcić. Sterownik nie pokazuje żadnego błędu. Problem ze zmniejszaniem obrotów pojawia się na niższych ustawieniach (0-5).
    Czy to może być problem z sterownikiem czy dmuchawą? Czy można sprawdzanić napięcia na wyjściu bez podłączonej dmuchawy ?
    sp3ots
    Level 38  
    Witam !
    Zamiast dmuchawy podłącz tradycyjną żarówkę np. 60W/230V i sprawdź zachowanie sterownika.
    Ile lat ma sterownik ?
    eurots2acc
    Level 2  
    Na naklejce z dmuchawy jest 2004 roku więc wydaje mi się, że sterownik też 2004. W zeszłym roku wymieniane były element w obwodzie podajnika, 2 lata temu w obwodzie dmuchawy.

Sprawdziłem no na żarówce i wszystko wydaje się ok. Dziwi mnie tylko, że przy parametrze 0 żarówka nadal lekko świeci. Czy tak powinno być? Wydaje mi się, że kiedyś przy zerze odłączało całkowicie wentylator. Jak dobije do nadanej temperatury to i tak dmuchawa się wyłącza więc powinno być dobrze. Chciałbym zapytać jeszcze czy kondensator rozruchowy od silnika wentylatora może powodować te problemy?