Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Brak Połączenia z internet na komputerze

15 Kwi 2019 13:21 138 6
  • Poziom 7  
    Witam , moim problemem jest brak internetu od około 4-5 dni , działa Wi-Fi , natomiast komputer nie wykrywa internetu . Nie mogę również wejść do konfiguratora routera tzn ip 192.168.1.1 , strona ładuje się w kółko lub po prostu od razu ją odrzuca , po zadzwonieniu do operatora dowiedziałem się jedynie , że to nie ich wina , że sprawdzili wszystko u siebie i , że mam szukać winy po swojej stronie , że być może to router ale nie ma pojęcia , po czym usłyszałem , z naszej strony to wszystko do widzenia , proszę o polecenia z waszej strony i pomoc z moim problemem
  • Poziom 39  
    Aby wejść do ustawień rutera musisz być połączony kablem.
    Twój adres sieciowy musi być z tej samej sieci co ruter. Sprawdź jaki masz adres poleceniem wpsanym w CMD ipconfig /all
    Pokaz okno, które ci wyskoczy. Zresetuj przed tym ruter odłączając go od napięcia na kilka minut. Na tabliczce rutera masz jego adres konfiguracyjny, możliwe, że ten co podałeś 192.168.1.1 jest prawidłowy. Trudno stwierdzić bo nie podałeś typu rutera. Jeśli to tplink możesz to robić zewnętrznym programem a kompa. https://www.google.com/search?client=firefox-...1......0....1..gws-wiz.......0i71.neMFCpxd64Q
  • Poziom 7  
    Tak , router tplink , adres ip się zgadza bo kiedyś ta konfiguracja działała , ale teraz strona nie odpowiada , z płyty podczs konfiguracji również jest problem a mianowicie taki screeen niżej ( internet udostepniam z telefonu przez usb ) [Brak Połączenia z internet na komputerze[/url]

chyba mało wyraźne to zdj tutaj jest link do imgur https://imgur.com/a/mCeuz1F
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Masz połączenie kablem LAN?
  • Poziom 7  
    tak , prawdopodobnie rozwiązałem problem , mianowicie jeden proces uruchamiał się z kazdym włączeniem komputera i blokował sieć całkowicie
  • Poziom 7  
    przeinstalowałem sterowniki na oryginalne a dodatkowo znalazłem proces który blokował sieć , uruchamiał się on za każdym razem wraz z właczeniem komputera