Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę] Autonomiczny robot wożący piwo - akwizycja danych

redbull00 15 Kwi 2019 15:10 222 0
  • #1 15 Kwi 2019 15:10
    redbull00
    Poziom 15  

To ogłoszenie to nie jest żart. Buduję autonomicznego robota-lodówkę na gąsiennicach. Projekt jest non-profit i służy głównie pogłebieniu wiedzy związanej z przetwarzaniem sygnałów oraz autonomiczną nawigacją. Ponieważ z wykształcenia jestem informatykiem (aczkolwiek miałem sporą styczność z elektroniką), potrzebuję kogoś do pomocy, kto podejmie się konstrukcji kilku układów do których napiszę sterowniki.

Parę słów o robocie:
    -Autonomiczna nawigacja do osoby która go zawołała poprzez SLAM z lidaru lub czujników odległości oraz tachometrię / sensor fusion z IMU, motion planning
    -Przybliżona lokalizacja osoby która woła robota odbywa się za pośrednictwem algorytmu direction of arrival który mierzy opóźnienia między 4 mikrofonami w układzie kwadratu.
    -Rozpoznawanie prostych komend głosowych

Potrzebna mi pomoc w zakresie zaprojektowania układu, który będzie umożliwiał akwizycję danych z 4 mikrofonów z częstotliwością 250kHz / mikrofon. Próbowałem zrobić to samemu, ale szumy są za duże.
    Potrzebna także pomoc w zaprojektowaniu układu który pozwala na pomiar tachometrii oraz zbierania danych z IMU (najlepiej wszystko po SPI, silniki wyposażone są już w halotron).

Zainteresowanych proszę o kontakt. Koszty układów pokrywam z własnych środków. Myślę że taki projekt to bardzo interesujący i ambitny wpis w CV.

[Zlecę] Autonomiczny robot wożący piwo - akwizycja danych