Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Sony KLD 32R420A - Połączenie z komputerem-dźwięk, rozdzielczość.

15 Kwi 2019 21:41 519 37
  • Poziom 26  
    Połączyłem komputer stacjonarny (płyta GA-B75M-D3V rev. 1.1) z tv Sony KLD 32R420 za pomocą kabla HDMI ( wyjście komputera DVI, wejście TV HMDI+ przejściówka ).
    1/.Wybrana automatycznie najlepsza rozdzielczość 1360x768 dla tv jest dobra do czytania i oglądania ale obcina obraz na pulpicie i części ikon nie widać, pomimo ustawienia najmniejszych ich rozmiarów, przełączam na największa tj. 1920x1080 widoczne wszystkie ikony na pulpicie ale obraz niewyraźny jest :( .
    2/. Nie mam dźwięku w tv, poczytałem kilka tematów w tym zakresie ale żaden nie koreluje z moim przypadkiem ponieważ w panelu sterowania mam tylko tyle ( odnośnie dźwięku ) ile na załączonej fotce. Sony KLD 32R420A - Połączenie z komputerem-dźwięk, rozdzielczość.
    Ta fotka jest zrobiona przy rozdzielczości 1920x1080 i dlatego jest niewyraźna.
  • Pomocny post
    Użytkownik obserwowany
    Nie masz dźwięku bo masz po HDMI z dvi komputera.
  • Poziom 26  
    bumble napisał:
    Nie masz dźwięku bo masz po HDMI z dvi komputera.

Idzie to jakoś obejść?
    Ważniejszy jest dla mnie obraz ( najwyżej dźwięk ze słuchawek ), obraz przy dobrej czytelności /rozdzielczości/ jest za szeroki :(

Po HDMI mam sygnał z ORANGE (tv dekoder-FunBox 2.0) i w telewizorze nie ma problemu z dźwiękiem.
  • Użytkownik obserwowany
    Jak masz w pc HDMI to podłącz jak nie to inaczej. Jakie tv ma wejścia?
  • Poziom 26  
    bumble napisał:
    ak masz w pc HDMI to podłącz

Gdybym miał HDMI w kompie nie kombinowałbym z przejściówką na DVI ;)
    bumble napisał:
    Jakie tv ma wejścia?

HDMI, HDMI ARC,EURO, USB, MHL
    Sony KLD 32R420A - Połączenie z komputerem-dźwięk, rozdzielczość.

Przeczytałem na innym forum, ze w Sony trzeba wyłączyć w tv funkcje overscan (ekran) ale nie mogę tego znaleźć :(
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Ustaw rozdzielczość taka, jaka ma ekran natywnie. Pobaw się zmianą rozmiaru ekranu za pomocą przycisku WIDE.
    Dodatkowo, w ustawieniach TV może być opcja "Display Area", ustaw ją na "Full Pixel" jeśli jest dostępna.

DVI nie przesyła dźwięku, a TV nie przyjmie dźwięku z innego źródła jeśli obraz jest po HDMI. Potrzebujesz coś takiego: https://www.startech.com/eu/AV/Converters/Vid...-to-HDMI-Video-Converter-with-Audio~DVI2HDMIA
  • Poziom 26  
    K3 napisał:
    Ustaw rozdzielczość taka, jaka ma ekran natywnie.

Mam 1360x1080
    K3 napisał:
    Pobaw się zmianą rozmiaru ekranu za pomocą przycisku WIDE

na pilocie?, nie mam.
    Szukam display area ....
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    MM2X napisał:
    K3 napisał:
    Ustaw rozdzielczość taka, jaka ma ekran natywnie.

Mam 1360x1080
    K3 napisał:
    Pobaw się zmianą rozmiaru ekranu za pomocą przycisku WIDE

na pilocie?, nie mam.
    Szukam display area ....

Rozdzielczość powinna być 1366x768. A przycisk WIDE Masz na pilocie tuż pod POWER.

Więc nie ściemniaj...
  • Poziom 26  
    K3 napisał:
    Rozdzielczość powinna być 1366x768.

Tak mam ustawione, sorry tj. 1360x768
    K3 napisał:
    A przycisk WIDE Masz na pilocie tuż pod POWER.

Znalazłem, ten ze strzałkami ;), mam tyko 2 funkcje "pełny i normalny" ekran zmienia się raptem na obwodzie o ok. 3mm

W ustawieniach (Home-ustawienia ekranu ) mam Domyślny typ (ekran) - "rozszerzony 4:3" ale nie idzie w to wejść :( , aby cokolwiek zmienić. Podświetla się tylko regulacja PC z tym, że nie za wiele da się tam zdziałać.

Przeczytałem na innym forum, że rozwiązaniem za szerokiego ekranu może być zmiana funkcji "autoformatowanie" ( widoczne na fotce ale nie podświetla się ) albo "overscan" - tego nie mam chyba.
    To nie działa :(
  • Pomocny post
    Użytkownik obserwowany
    Masz w PC w opcjach grafiki skalowanie poziome i pionowe. Co do dźwięku to nie uzyskasz po hdmi bo źródłem dla hdmi jest karta graficzna. Stare karty miały możliwość podpięcia pod kartę muzyczna i dźwięk był ale po hdmi nie dvi. Musisz użyć innego połączenia.
  • Poziom 26  
    bumble napisał:
    Masz w PC w opcjach grafiki skalowanie poziome i pionowe

Tak, wczesniej uzywałem ale to przesuwa obraz w pionie i poziomie lecz nie powoduje jego zmniejszenia :( .
    bumble napisał:
    Co do dźwięku to nie uzyskasz po hdmi bo źródłem dla hdmi jest karta graficzna.

Nad tym popracuję potem, teraz mam słuchawki, ważniejszy jest ekran, bo obcina wszystko :( , dziwne, że funkcje ustawienie ekranu są nieaktywne.
  • Pomocny post
    Użytkownik obserwowany
    Masz podłączony monitor czy tylko tv? Jak obydwa to przełącz się tylko na tv. Monitor nie może wyświetlać.

Dodano po 1 [minuty]:

Ja u siebie miałem ten problem po hdmi na starym laptopie niewymiatowy obraz przy fhd i właśnie dopasowywałem w ten sposób? No i rozdzielczość dopasuj do 16:9. Teraz nie pamietam jak robiłem bo mam nowy laptop po miracast i nie ma problemu.
  • Poziom 26  
    Jestem po rozmowie z suportem Sony, zaproponowali podłączenie laptopa do TV i sprawdzenie, czy funkcje w ustawieniu ekranu się podświetlą, niestety nie włączyły się. Facet podejrzewał, że wina leży po stronie przejściówki VDI/HDMI ale to wykluczyliśmy. Zaproponował pokombinowanie z ustawieniami grafiki w kompie ale tutaj trzeba uważać, aby nie namieszać :( .
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    Nie wiem, czy to istotne ...

Ten telewizor jak jest ustawiony w grafice komputera?
    Jako "klon" głównego pulpitu czy też "Rozszerzenie pulpitu"?
    Sugerowałbym tę drugą opcję, w takim przypadku rozdzielczości na obydwu podłączonych urządzeniach można regulować niezależnie.
  • Poziom 26  
    Polon_us napisał:
    Jako "klon" głównego pulpitu czy też "Rozszerzenie pulpitu"?

Nie ma u ustawieniach grafiki alternatywy jest tylko "TV"
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    Założyłem, że do komputera jest podłączony jego podstawowy monitor + TV Sony.
    Jeżeli tak jest, tp proszę nacisnąć klawisze "Windows" i "P" jednocześnie.
    Jeżeli jest podłączony tylko i wyłącznie telewizor, to proszę moją wypowiedź zignorować.
  • Poziom 26  
    Polon_us napisał:
    Jeżeli jest podłączony tylko i wyłącznie telewizor, to proszę moją wypowiedź zignorować.

Właśnie tak jest.
    Dlaczego mam rozszerzony pulpit W7 tylko z prawej strony i tylko pulpit?, przeglądarki, poczta inne na ten przykład nie są rozszerzone, czy jak kto woli "obcięte".
  • Użytkownik obserwowany
    Przede wszystkim ustaw fhd.
  • Poziom 26  
    bumble napisał:
    Przede wszystkim ustaw fhd

Gdzie, nie mogę znaleźć ...
  • Użytkownik obserwowany
    Na screenie masz 1360
  • Poziom 26  
    bumble napisał:
    Na screenie masz 1360

1360x768 i ta jest wybrana jako zalecana, faktycznie najlepsza jakość grafiki, czcionek itd. W ustawieniach grafiki przeleciałem wszystkie możliwości i nie ma lepszego wariantu jak w/w pomijając obcięty pulpit z prawej strony.

Jeżeli pasek pulpitu (na dole) ma z lewej strony przycisk start z prawej na końcu przycisk "pokaż pulpit" to chyba powinien być cały pulpit w poziomie, co nie? a jednak jest inaczej :(
    Strony z tego forum i innych też są całe a ten cholerny pulpit goni w prawo ;)
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Przecież to stary tv HD Ready więc większej rozdzielczości nie da się ustawić.
  • Poziom 26  
    sosarek napisał:
    Przecież to stary tv HD Ready więc większej rozdzielczości nie da się ustawić.

Ma 4 lata ale jak to w elektronice "staruszek" ;). Ale dlaczego tak jest , że wszystkie karty, FF, Chrome, poczta itd., platformy są ok. a tylko pulpit W7 jest obcięty?, czyżby rozdzielczość dla pulpitu była inna, ma jakieś szczególne wymogi?
    Podłączyłem na próbę monitor z laptopa i jest tak samo, tylko pulpit szwankuje.
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Możliwe ze masz coś poprzestawiane w skalowaniu pulpitu lub kompozycjach.
  • Poziom 26  
    Jeżeli masz na myśli ustawienia jak niżej, to walczę z tym 3 dzień i nic.

Znalazłem w necie taką instrukcję, która dotyczy W7:
    1) Otwieramy RegEdit (start i w polu Szukaj programów wpisujemy regedit).
    2) Szukamy w rejestrze wartości „Display1_DownScalingSupported” za pomocą wyszukiwarki.
    3) Zmieniamy wartość z „0” na „1”.
    4) Resetujemy komputer.
    5) Wchodzimy w opcje zmiany rozdzielczości i cieszymy się nowymi ustawieniami.

Rzekomo w XP było więcej możliwości w tym zakresie a w W7 obcięli odnośnie rozdzielczości. Niestety to też nie pomaga :(
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Sprawdzałeś te opcje Skalowania widoczne na screenie?
  • Użytkownik obserwowany
    Wybierz dostosuj wsp proporcji i tam są chyba dwa regulatory.
  • Poziom 26  
    sosarek napisał:
    Sprawdzałeś te opcje Skalowania widoczne na screenie?

Wszystkie po kolei kilka razy. Wybierając jakąkolwiek inną, aniżeli 1-szą pozycję ( zachowaj skalowanie wyświetlacza) ekran jest poobcinany na obwodzie czarnym pasem panoramicznym kilku centymetrów.
    bumble napisał:
    Wybierz dostosuj wsp proporcji i tam są chyba dwa regulatory.

Tak są dwa regulatory/suwaki, które powodują to, że pulpit robi się panoramiczny/czarny tylko w pionie albo tylko w poziomie, używając obydwu można uzyskać efekt panoramy dookoła obwodu, czyli tak jak poz.1 tj. "zachowaj skalowanie wyświetlacza".
    Może coś źle tłumaczę chodzi o to, że na fotce jest specjalnie zmniejszony pulpit w poziomie, czyli użyłem jednego suwaka z ostatniej pozycji (dostosuj wsp.proporcji ) a pomimo to nie widać kolejnego elementu/grafiki na pulpicie, który lekko tylko wchodzi w zakres widzenia (czerwona strzałka).

• Poziom 43  
    Czy w Trybie Awaryjnym pulpit wyświetlany jest prawidłowo?
  • Poziom 26  
    sosarek napisał:
    Czy w Trybie Awaryjnym pulpit wyświetlany jest prawidłowo?

W awaryjnym wyświetlił się pulpit w rozdzielczości 800x600 jeszcze bardziej ograniczony, zmieniłem na 1024x768 polepszyło się trochę ... ale dopiero wybór 1360X768 spowodował to, że uzyskałem stan jak w trybie normalnym tj. z obciętą prawą stroną.