Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Jak optymalnie i oszczędnie ustawić bojler przepływowy?

15 Kwi 2019 23:03 288 5
  • Poziom 21  
    Posiadam bojler Elektromet Mister WJ 40 litrów do ogrzewania wody ciepłej na łazienkę (prysznic i zlewozmywak). Chcę go podpiąć do programatora aby oszczędnie pracował, mam zwykłą taryfę prądową. Nigdy nie używałem takiego bojlera. Jak powinienem go ustawić na włączenie prądu? Jak szybko się nagrzewa w czymś taki woda jeśli założymy że jest zimna prosto z rur a chcę wziąść ciepły prysznic?

Parametry tego bojlera 2 pierwszych nie bardzo rozumiem (proszę o wyjaśnienie zużycie energii jak pracuje kiedy i w jakim stopniu?):
    - czas nagrzewania delta t=55 stopni to 1.5godz
    - stałe dobowe straty energii elektrycznej 0.80 kWh/24h, Dzienne zużycie energii elektrycznej 7 kWh
    - masa grzewcza 25kg
    - moc grzałki 1500W
    - Prąd znamionowy 6.5A
    - zakres regulacji temp. 25-75st.C

Kartą katalogową z pozostałymi parametrami .pdf: http://tinyurl.com/bojlermister
    Pozostałe parametry: https://elektromet.pl/pl/technika-grzewcza/produkt/19/mister
    Rytm dnia: wstaję po godz. 5, myję się z rana, w ciągu dnia biorę szybki prysznic czasem rano, idę spać ok 22 myjąc się ponownie. Czy na noc powinien być wyłaczony z prądu?
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 21  
    Dziekuję za ciekawą wypowiedź, klikam pomógł :), jest mi bardzo miło. Czyli warto ustawić programator elektryczny tak aby bojler nie pracował w nocy skoro jest sporej mocy. Jaki jest mniej więcej ubytek ciepła w stopniach w ciągu np. 3 godzin, czy to jakoś można policzyć w typowym mieszkaniu? Rozumiem że tam jest termostat który załącza bojler kiedy temperatura spadnie poniżej jakiegoś poziomu, jak to działa?
  • Poziom 23  
    Tak działa jak napisałeś.Dopasuj załącz/wyłącz do trybu życia domowników. Moment wyłączenia musisz sobie dobrać uwzględniając ostatniego,który przed spaniem korzysta z ciepłej wody.Jak wszyscy idą do pracy i wracają około 15 tej,podobnie.Wyłącz np o 6:30 a zalącz np o 14:30.Jak masz dziadka w domu, to raczej ten wariant nie przejdzie skoro jest on non stop w domu.No i zmodyfikuj program sobotnio-niedzielny :-)
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Kup sobie takie coś:
    Jak optymalnie i oszczędnie ustawić bojler przepływowy?
    Elektroniczny programator czasowy 7 dniowy na ceneo

To może wytrzymać podłączenie urządzenia do 3,5kW, dla ciebie z zapasem wystarczy.

Kosztuje z 30 zł, ma wbudowany doładowywany akumulatorek do podtrzymania pamięci w razie braku prądu. Programujesz jak chcesz. Ja tego używam akurat do elektrofumigatora na komary w lecie i do lampek na oknie na Boże Narodzenie. Mam już z 7 lat a akumulatorek dalej wytrzymuje kilkanaście dni w podtrzymaniu pamięci i zegara.

Ustawisz pracę 1-1,5 godziny przed planowanym używaniem ciepłej wody.
  • Poziom 21  
    Dziękuję za rozwiązanie mojego problemu i ciekawe sugestie klikam pomógł i pozdrawiam