Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magnum JWA20 - czyli kompresor dentystyczny w warsztacie elektronika

tomybb 16 Kwi 2019 00:18 3732 4
 • Magnum JWA20 - czyli kompresor dentystyczny w warsztacie elektronika

  Magnum JWA20 to kompresor przeznaczony do gabinetów dentystycznych, z powodzeniem można wykorzystywać go w warsztacie elektronika. Podstawowa jego zaleta to cicha praca, oczywiście w porównaniu ze standardowymi kompresorami olejowymi, chociaż i tak dużo głośniejszy od lodówkowego.
  Magnum JWA20 - czyli kompresor dentystyczny w warsztacie elektronika Magnum JWA20 - czyli kompresor dentystyczny w warsztacie elektronika Magnum JWA20 - czyli kompresor dentystyczny w warsztacie elektronika Magnum JWA20 - czyli kompresor dentystyczny w warsztacie elektronika Magnum JWA20 - czyli kompresor dentystyczny w warsztacie elektronika
  Zawór odwadniający znajduje się w dolnym zbiorniku.
  Magnum JWA20 - czyli kompresor dentystyczny w warsztacie elektronika
  Dane techniczne:
  Magnum JWA20 - czyli kompresor dentystyczny w warsztacie elektronika

  Producent deklaruje głośność kompresora na poziomie 50dB. Na najprostszej aplikacji w smartfonie wychodzi w granicach 80dB.
  Magnum JWA20 - czyli kompresor dentystyczny w warsztacie elektronika
  Magnum JWA20 - czyli kompresor dentystyczny w warsztacie elektronika
  Jak wspomniałem wcześniej jest to poziom akceptowalny, chociaż włączenie sprężarki w mieszkaniu w bloku w godzinach wieczornych może być problematyczne. Warto jednak zaznaczyć że pełne napełnienie 20 litrowego zbiornika trwa ok 2,5min. Po napełnieniu, ustawieniu ciśnienia na wyjściu na wartość do przedmuchiwania (ok 4 barów), oraz wyłączeniu sprężarki mamy do dyspozycji ok 1,5min ciągłego strumienia powietrza.
  Magnum JWA20 - czyli kompresor dentystyczny w warsztacie elektronika Magnum JWA20 - czyli kompresor dentystyczny w warsztacie elektronika Magnum JWA20 - czyli kompresor dentystyczny w warsztacie elektronika

  Sprężarka wyłącza się gdy ciśnienie w zbiorniku osiągnie ok 8 barów, przy spadku do ok 6 barów włącza się ponownie.
  Magnum JWA20 - czyli kompresor dentystyczny w warsztacie elektronika Magnum JWA20 - czyli kompresor dentystyczny w warsztacie elektronika

  Mimo iż posiada rączkę do przenoszenia ze względu na swoją wagę (ponad 20kg) raczej preferuję znaleźć mu stałe miejsce w warsztacie.

  Nowy sprzęt nie jest tani bo kosztuje ok 1000zł. (przypominam że jest to kompresor przeznaczony do gabinetów dentystycznych), ja zakupiłem go kilka stówek taniej jako używany.

  Fajne! Ranking DIY
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  O autorze
  tomybb
  Poziom 26  
  Offline 
  W moich artykułach znajdziecie przede wszystkim: testy, prezentacje gadżetów elektronicznych, modułów, sprzętu pomiarowego, narzędzi, wyposażenia pracowni oraz wszystkiego innego co może przydać się elektronikowi i nie tylko. Nie zabraknie także artykułów o tematyce nieco odbiegającej od elektroniki.
  Specjalizuje się w: naprawa rtv agd, Artykuły Elektroda.pl
  tomybb napisał 1416 postów o ocenie 625, pomógł 2 razy. Jest z nami od 2006 roku.
 • #2
  mycodename47
  Poziom 12  
  Producent zmierzył te 50dB najprawdopodobniej w z odległości 1m w otwartej przestrzeni lub komorze akustycznej. Ewentualnie w jakiś inny znormalizowany sposób, na pewno nie kładąc urządzenia pomiarowego na podłodze obok kompresora.
 • #3
  tomybb
  Poziom 26  
  Zgadza się, producent zrobił to zapewne w warunkach laboratoryjnych, profesionalnym sprzętem za nie małe pieniądze. Ja chciałem tylko w jakikolwiek sposób "pokazać" Wam jego głośność. Przy takim pomiarze poziom dB zmienia się ok 1-2dB, podałem wskazanie najbardziej średnie, czy smartfon umieszczony był na ziemi czy nie, czy zaraz przy urządzeniu czy 1m od niego większego znaczenia nie miało. Wynik z aplikacji należy traktować mocno orientacyjnie, natomiast na pewno przyda się przy porównywaniu głośności jakiś urządzeń. Od razu słychać że ten Magnum pracuje ciszej niż sprawdzany przeze mnie wcześniej kompresor Senco - na aplikacji wyszło 5dB różnicy więc jakiś obraz to nam daje.:)
 • #4
  fotomh-s
  Poziom 21  
  Generalnie to jeśli kompresor działa wewnątrz pomieszczenia to hałas jest znacząco większy bo ściany odbijają dźwięk. Przy oddaleniu się na metr czy dwa w pomieszczeniu nie będzie dużej różnicy głośności (w zasadzie to nie będzie ona w ogóle wyczuwalna). Na dworze w otwartym terenie dźwięk znacznie bardziej słabnie przy zwiększaniu dystansu.
 • #5
  krzychu22t
  Poziom 13  
  Mam do czynienia z takimi kompresorami, jeden zasilając linię chromatograficzną wytrzymał 7 lat w laboratorium, wystarczyło wymienić pierścienie teflonowe (w Polsce ok 20zł sztuka, z aliExpress można mieć za połowę ceny), profilaktycznie tuleje i blaszki zaworów i działa jak nowy. Większość tych bezolejowych ("dentystycznych") kompresorów jest zbudowana w oparciu o tą samą sprężarkę i silnik z Chin. Mogę spokojne polecić tańszego o połowę: Capral JN550