Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magnum JWA20 - czyli kompresor dentystyczny w warsztacie elektronika

tomybb 16 Kwi 2019 00:18 2724 4
 • Magnum JWA20 - czyli kompresor dentystyczny w warsztacie elektronika

  Magnum JWA20 to kompresor przeznaczony do gabinetów dentystycznych, z powodzeniem można wykorzystywać go w warsztacie elektronika. Podstawowa jego zaleta to cicha praca, oczywiście w porównaniu ze standardowymi kompresorami olejowymi, chociaż i tak dużo głośniejszy od lodówkowego.
  Magnum JWA20 - czyli kompresor dentystyczny w warsztacie elektronika Magnum JWA20 - czyli kompresor dentystyczny w warsztacie elektronika Magnum JWA20 - czyli kompresor dentystyczny w warsztacie elektronika Magnum JWA20 - czyli kompresor dentystyczny w warsztacie elektronika Magnum JWA20 - czyli kompresor dentystyczny w warsztacie elektronika
  Zawór odwadniający znajduje się w dolnym zbiorniku.
  Magnum JWA20 - czyli kompresor dentystyczny w warsztacie elektronika
  Dane techniczne:
  Magnum JWA20 - czyli kompresor dentystyczny w warsztacie elektronika

  Producent deklaruje głośność kompresora na poziomie 50dB. Na najprostszej aplikacji w smartfonie wychodzi w granicach 80dB.
  Magnum JWA20 - czyli kompresor dentystyczny w warsztacie elektronika
  Magnum JWA20 - czyli kompresor dentystyczny w warsztacie elektronika
  Jak wspomniałem wcześniej jest to poziom akceptowalny, chociaż włączenie sprężarki w mieszkaniu w bloku w godzinach wieczornych może być problematyczne. Warto jednak zaznaczyć że pełne napełnienie 20 litrowego zbiornika trwa ok 2,5min. Po napełnieniu, ustawieniu ciśnienia na wyjściu na wartość do przedmuchiwania (ok 4 barów), oraz wyłączeniu sprężarki mamy do dyspozycji ok 1,5min ciągłego strumienia powietrza.
  Magnum JWA20 - czyli kompresor dentystyczny w warsztacie elektronika Magnum JWA20 - czyli kompresor dentystyczny w warsztacie elektronika Magnum JWA20 - czyli kompresor dentystyczny w warsztacie elektronika

  Sprężarka wyłącza się gdy ciśnienie w zbiorniku osiągnie ok 8 barów, przy spadku do ok 6 barów włącza się ponownie.
  Magnum JWA20 - czyli kompresor dentystyczny w warsztacie elektronika Magnum JWA20 - czyli kompresor dentystyczny w warsztacie elektronika

  Mimo iż posiada rączkę do przenoszenia ze względu na swoją wagę (ponad 20kg) raczej preferuję znaleźć mu stałe miejsce w warsztacie.

  Nowy sprzęt nie jest tani bo kosztuje ok 1000zł. (przypominam że jest to kompresor przeznaczony do gabinetów dentystycznych), ja zakupiłem go kilka stówek taniej jako używany.


  Fajne! Ranking DIY
  Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
 • #2 16 Kwi 2019 07:57
  mycodename47
  Poziom 12  

  Producent zmierzył te 50dB najprawdopodobniej w z odległości 1m w otwartej przestrzeni lub komorze akustycznej. Ewentualnie w jakiś inny znormalizowany sposób, na pewno nie kładąc urządzenia pomiarowego na podłodze obok kompresora.

 • #3 16 Kwi 2019 08:42
  tomybb
  Poziom 26  

  Zgadza się, producent zrobił to zapewne w warunkach laboratoryjnych, profesionalnym sprzętem za nie małe pieniądze. Ja chciałem tylko w jakikolwiek sposób "pokazać" Wam jego głośność. Przy takim pomiarze poziom dB zmienia się ok 1-2dB, podałem wskazanie najbardziej średnie, czy smartfon umieszczony był na ziemi czy nie, czy zaraz przy urządzeniu czy 1m od niego większego znaczenia nie miało. Wynik z aplikacji należy traktować mocno orientacyjnie, natomiast na pewno przyda się przy porównywaniu głośności jakiś urządzeń. Od razu słychać że ten Magnum pracuje ciszej niż sprawdzany przeze mnie wcześniej kompresor Senco - na aplikacji wyszło 5dB różnicy więc jakiś obraz to nam daje.:)

 • #4 16 Kwi 2019 17:59
  fotomh-s
  Poziom 19  

  Generalnie to jeśli kompresor działa wewnątrz pomieszczenia to hałas jest znacząco większy bo ściany odbijają dźwięk. Przy oddaleniu się na metr czy dwa w pomieszczeniu nie będzie dużej różnicy głośności (w zasadzie to nie będzie ona w ogóle wyczuwalna). Na dworze w otwartym terenie dźwięk znacznie bardziej słabnie przy zwiększaniu dystansu.

 • #5 18 Kwi 2019 12:08
  krzychu22t
  Poziom 13  

  Mam do czynienia z takimi kompresorami, jeden zasilając linię chromatograficzną wytrzymał 7 lat w laboratorium, wystarczyło wymienić pierścienie teflonowe (w Polsce ok 20zł sztuka, z aliExpress można mieć za połowę ceny), profilaktycznie tuleje i blaszki zaworów i działa jak nowy. Większość tych bezolejowych ("dentystycznych") kompresorów jest zbudowana w oparciu o tą samą sprężarkę i silnik z Chin. Mogę spokojne polecić tańszego o połowę: Capral JN550