Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Mondeo mk3 2005r - Wentylatory pracuja na zimnym silniku

dawid99999999 16 Apr 2019 14:47 570 8
    dawid99999999
    Level 3  
    Witam od dluzszego czasu borykam sie z gasnacym silnikiem dojezdzajac do swiatel na zimnym silniku na benzynie jak i na gazie po rozgrzaniu auto nie gasnie, wyskoczyl blad wypadanie zaplonu na 4 cylindrze w dodatku na wolnych obrotach auto delikatnie sie trzesnie oraz miga check, wymienilem swiece przewody oraz cewke i nadal to samo wiec olalem sprawe dzis pojawil sie kolejny problem auto przez noc stalo po przejechaniu 1 km wskazowka w pionie nawiew zimny, na gaz sie nie przelaczyl a zawsze przy tym dystansie sie przelacza w dodatku wyja oba wentylatory czy moze to byc czujnik temperatury silnika ? problem pojawil sie z dnia na dzien, kilka dni temu z nawiewu lecialo normalne cieple powietrze w zaleznosci od ustawionej temp oraz wentylatory nie wyly. Dodam jeszcze ze 2 lata temu był wymieniany termostat duży na oryginał. Pozdrawiam
    epicktroll
    Level 8  
    a czy poziom płynu chłodniczego jest ok?
    dawid99999999
    Level 3  
    Tak oczywiście jest ok. Podniosłem maskę przewody wentylator pobrudzone cieczą i teraz się martwie czy to nie uszczelka chodź nie dymi na białko
    andrzej20001
    Level 43  
    Jak po 1km masz pion to gotuje płyn. Brak nadmuch i wentylator to wyglada na brak obiegu jeśli jest poziom płynu
    dawid99999999
    Level 3  
    Problem chyba rozwiązany odpaliłem auto odkręciłem korek od zbiorniczka płynu poczekałem chwile i nagle bul bul bul płyn zniknął wiec zgasiłem auto poczekałem aż ostygnie dolalem w sumie 1.5 litra płynu... poczekałem aż się włączy wentylator i wszystko okej, może układ był zapowietrzony ? Początkowo przy max temp nadmuchu leciało zimne powietrze ale tak zmieniałem na przemian raz klima raz max i sterowanie temp działa zobaczymy na jak długo pytanie w sumie jeszcze mam czy przy ustawionej max temp powinien pracować kompresor klimy ? Bo pracuje niezależnie jaka temp ustawie i to jest dziwne a jak wyłącze całkowicie nadmuch to kompresor się wyłącza. Dodam ze mam klimatronika 1 strefowego
    andrzej20001
    Level 43  
    Gdzieś te 1,5 litra wcięło. Poszukaj śladów wycieku.
    dawid99999999
    Level 3  
    Wiatrak wierze silnik pochlapany cieczą tłusta wezmę go na kanał będę widział. Co do tego kompresora orientujesz się czy powinien pracować nawet przy max temp ?
    andrzej20001
    Level 43  
    Kompresor działa cały czas. Chyba że włączysz eco lub wyłączysz ac ,zależy od auta
    dawid99999999
    Level 3  
    teraz pozostal pierwszy problem, sprawdze kompresje chodz dziwi mnie fakt ze jak auto sie rozgrzeje wszystko jest w porzadku, obroty troszke faluja na zimnym jak i rozgrzanym, krokowca czyscilem, ale skoro pokazuje blad wypadania to musi byc cos grubszego