Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OKI MB472 - Przerywane pasy

16 Kwi 2019 16:34 267 14
  • Poziom 16  
    Mam problem z tonerami zamiennikami do tej drukarki. Drukarka ma z 2 miesiące czasu. Przy zastosowaniu jednego zamiennika z JetWorld był problem bo pojawiały się paski jak kod kreskowy. Postanowiłem zmienić na drugi innej firmy wyczyściłem pozostałości po starym tonerze ale dalej jest druk jak kod kreskowy.
  • Poziom 13  
    to wina tonera !
    niestety sama wymiana ci już nie pomoże...
    musisz rozebrać zespół bębna, odkurzyć cały znajdujący się tam toner - bardzo dokładnie do czysta i najważniejsze - oczyścić metalową listwę "doktor blade" , na której zrobił ci się nagar z tonera powodujący te paski...
    15 minut roboty dla kogoś co to już robił :-)

Dodano po 2 [minuty]:

moje pytanie , podłączając się do tego tematu - czy sa jakieś wam znane tonery zamienniki do OKI ,które nie powodują tej wady?
    odpowiedź na priv :-)
  • Poziom 16  
    Dokładnie tak zrobiłem. Dołączę się do pytania cz są jakieś dobre zamienniki?

• Poziom 34  
    Ten problem zauważalny jest również na oryginałach. Więc najlepszy zamiennik też to może robić. Dodatkowy problem to wilgoć w powietrzu co przyśpiesza zamulanie listwy bębna.
  • Poziom 16  
    leeart napisał:
    Ten problem zauważalny jest również na oryginałach. Więc najlepszy zamiennik też to może robić. Dodatkowy problem to wilgoć w powietrzu co przyśpiesza zamulanie listwy bębna.

To co proponujesz kolego z tym zrobić ?

• Poziom 34  
    Nic, pozostaje tylko czyszczenie listwy, lub wymiana całego modułu bębna.
  • Poziom 16  
    Po wymianie tonera na nowy oryginalny. Nadal słabo drukuje

Wygląda na winę bębna. Zastanawiam się nad wymianą samej rolki.

• Poziom 34  
    T.O.M.M.Y napisał:

Wydaje mi się, że kolega nie wie co robić i niema zielonego pojęcia.

Po co wymieniałeś toner. ? Miałeś wyczyścić listwę. Wiesz w ogóle gdzie jest bęben i o którą listwę chodzi. Tu masz po polsku budowę tonera wszędzie zasada jest taka sama: https://druknet.pl/3_drukowanie/13_technologia_laserowa/art292_jak_dziala_drukarka_laserowa/
    Musisz wyczyścić rant listwy podającej (rozprowadzającej) na wałku magnetycznym.
  • Poziom 16  
    leeart napisał:
    T.O.M.M.Y napisał:

Wydaje mi się, że kolega nie wie co robić i niema zielonego pojęcia.

Po co wymieniałeś toner. ? Miałeś wyczyścić listwę. Wiesz w ogóle gdzie jest bęben i o którą listwę chodzi. Tu masz po polsku budowę tonera wszędzie zasada jest taka sama: https://druknet.pl/3_drukowanie/13_technologia_laserowa/art292_jak_dziala_drukarka_laserowa/
    Musisz wyczyścić rant listwy podającej (rozprowadzającej) na wałku magnetycznym.

No i tak zrobiłem jak wcześniej napisano proszę Pana
  • Poziom 13  
    czy odkręciłeś taką srebrną aluminiową blaszkę na 2 śruby, na końcach ma kawałki gąbki uszczelniającej ???

to właśnie ją trzeba wyczyścić, jej rant.

tam jest nagar z tonera na jej krawędzi do usunięcia !!!\

ta blaszka pracuje po całej długości tego wałka czarnego na którym rozkłada się toner i przenosi go na bęben...

• Poziom 34  
    Mam wrażenie, że nie, bo po każdym czyszczeniu wydruk wygląda tak samo.
  • Poziom 16  
    Po rozebraniu pojawił mi się błąd Drum Missing for Black to poprzez stronę a na drukarce pisze sprawdź zespół bębna

• Poziom 34  
    Coś źle poskładałeś, brak jakiejś masy.
  • Poziom 16  
    No i raz jeszcze rozebrałem bęben na części pierwsze. No i teraz drukarka ruszyła i śmiga na tonerze ActiveJet 7 tyś stron bez żadnych smug. A przez co to zamieszanie ? Mogę powiedzieć co zauważyłem. Oki nie lubi mieszania zamienników albo używamy oryginalnych tonerów albo czyścimy cały zespół bębna i przechodzimy na tonery jednej firmy. Ja tego nie zrobiłem i po wsadzeniu zamiennika JetWorld proszek się skawalił że wszędzie był pod rolkami. Zrobila się taka twarda można powiedzieć skorupa.

Chciałbym podziękować wszystkim, którzy udzielili się w tym temacie. Dzięki