Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia 1.4 16v gaz - Wspomaganie kierownicy

16 Kwi 2019 18:53 1005 7
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie. Mam problem ze wspomaganiem Skody Fabii I. Nie jest to jakiś poważny problem, ale boję się że jest to początek czegoś poważnego. Problem polega na tym, że wspomaganie czasami mi się nie załącza. Podczas przekrecenia kluczyka pojawiają się poszczególne kontrolki w tym wspomagania która powinna zgasnac. No właśnie powinna... Czasami gaśnie po przekreceniu kluczyka, czasami dopiero po odpaleniu silnika, a czasami nawet po odpaleniu silnika kontrolka wciaz świeci i brak wspomagania. Kiedy wyłącze silnik i ponownie go uruchomię to problemu nie ma. Raz pojechałem bez wspomagania żeby zobaczyć czy się załączyć i po ok 5 minutach udało się. Co może być nie tak? Pompa siada czy po prostu gdzieś się robi zwarcie? Poziom płynu oczywiście sprawdzałem.
  • Poziom 40  
    Dwie opcje pompa siada lub czujnik skrętu kół. Najlepiej zdiagnozować komputerem i będziesz miał odpowiedz.
  • Poziom 2  
    Odkopie temat samochód ten sam fabia 1,4 16v 2005 LPG przebieg >200tys.
    Wspomaganie raz działało, a raz nie(były to rzadkie zjawiska-raz bezpiecznik na aku się przepalił), a teraz już nie działa- świeci się kontrolka jest na kompie błąd 1309.
    Pompa wspomagania Koyo -płyn jest.
    Tej słynnej wiązki tu nie ma auto po lificie.
    Podejrzewałem jeszcze alternator, ładowanie na wolnych obrotach:
    -14,05- bez świateł oraz na światłach podobnie
    -13,8v -wolne obroty+światła+dmuchawa.
    Wygląda na awarie pompy wspomagania.. Odpiąłem jeszcze czujnik i bez czujnika jeździłem brak reakcji wspomagania.... powinno zadziałać w trybie awaryjnym-sama pompa na stałych niższych obrotach.
    Czy każda pompa Koyo od fabi/ibizy/polo z podobnym nr-em będzie pasować?
    Bo zastanawiam się tylko nad wymianą na inną regenerowaną --- nie wysyłką i regeneracją(wiem że opcja lepsza ale potrzebne mi auto).
  • Poziom 2  
    Dzięki za pomoc sprawdzę jeszcze przed zamówieniem pompy te wtyczki(kable były tam wilgotne).
  • Poziom 2  
    Dziękuje wszystkim za pomoc wspomaganie po wymianie pompy działa.