Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens eq5 type. CTES32 pracująca ciągle pompa

16 Kwi 2019 20:38 285 2
  • Poziom 8  
    Witam. Ekspres po uruchomieniu załącza pompkę , która cały czas pobiera wodę ze zbiornika i nie wyłącza się nawet gdy zabraknie wody. Woda leci zarówno z dysz jak i do pojemnika na dole. sytuacja trwa nawet gdy na wyświetlaczu pojawi się komunikat np. espresso , lampki nie migają , ekspres robi kawę , pompka nadal pracuje.

Dodano po 8 [minuty]:

Co uruchamia suwak zaparzacza , ponieważ kiedyś urwało się górny zaczep , ale ekspres do ostatniego czyszczenia działał normalnie ( sytuacja w/w zadziała się po myciu zaparzacza i ekspresu)
  • Poziom 20  
    Uszkodzenie modułu sterowania.Do wymiany triak sterujący pompą.To na początek a co jeszcze - to jak kolega opisał objaw i przyczynę to wilgoć która dostała się podczas mycia.Może się skończyć na samym triaku lub wymianie .całego modułu -woda potrafi "narozrabiać". Co do drugiego pytania kolegi to za to odpowiadają 2 mikrowłączniki - jeden sygnalizuje obecność bloku a drugi zamknięcie blokady.Jeśli są ok dopiero uruchamiany jest układ napędu.
  • Poziom 8  
    Rozebrałem wczoraj ekspres , posuszyłem co mogłem . Dzisiaj ok. 16 uruchomiłem na próbę - cud działa poprawnie.
    Dzięki za info. Może będzie działał już dobrze. Trzeba uważać z czyszczeniem. Pozdrawiam.