Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z kinem domowym - Nie działające głośniki

17 Kwi 2019 09:41 132 7
  • Poziom 3  
    Witam wyjąłem stare kino domowe podpiąłem wszystko I okazało się że działa mi tylko jedno gniazdo na głośniki z tyłu w sensie 2 na wtykanie kabelków. W środku znalazłem uszkodzony element *zdjęcie* .Czy to jest przyczyna złego działania kina ?
    PS: Gdy podpinam głośniki do niedziałających wejść to lekko buczą ale nie wydają żadnego dźwięku który podaje przez aux Problem z kinem domowym - Nie działające głośniki

Akai ss-4500
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Chyba są "ubite" końcówki mocy. Jedna albo kilka. To są prawdopodobnie układy TDA seria 20... Może np. TDA2003.
  • Poziom 38  
    Witam - widać wyraźnie jeden układ jest uszkodzony ( może więcej ) , proszę napisać
    jaki ma symbol .

Dodano po 31 [sekundy]:

Problem z kinem domowym - Nie działające głośniki
  • Poziom 3  
    TDA 2030A 8KH326 SING
  • Poziom 39  
    Układy są bardzo tanie, ok. 3 zł/szt. , można się pokusić o wymianę wszystkich trzech, choć wizualnie tylko ten środkowy układ jest uszkodzony. Chyba, że sklep masz na miejscu to wtedy nie liczy się czas i opłaty za kolejną przesyłkę.
  • Poziom 3  
    Problem z kinem domowym - Nie działające głośniki [img-0]

Ogólnie tych końcówek mocy jest tyle.
    Gdzie mogę to kupić ? I czy uszkodzenie tego podzespołu może powodować takie objawy jak napisałem ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wyjść mocy. Tak, może powodować.
  • Poziom 39  
    Masz wybór: Link .
    Wylutuj ten rozerwany i włącz.

Dodano po 1 [minuty]:

Posiadasz miernik i potrafisz się nim posługiwać? Przy wymianie układu nie grzej lutownicą jak palnikiem, bo odpalisz ścieżki.