Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BIOS i EC do MSI Trident 1 / 3 MS-B9061 Rev 1.0 wsady

joggyjogg 17 Apr 2019 14:23 567 0
    joggyjogg
    Level 8  
    Witam, postanowiłem podzielić się niezwykle rzadkimi i trudnymi do zdobycia wsadami Bios i EC do konsolo-komputera MSI Trident.

Marka: MSI
    Model: Trident (1) / Trident 3
    Chassis (płyta lub główne podzespoły): MS-B9061 rev 1.0
    Matryca/Panel (jeśli występuje):
    Inne (uwagi):
    Płyty główne mimo ogólnej wspólnej nazwy kodowej MS-B9061 rev 1.0 mogą mieć między sobą minimalne różnice, po 2-3 próbie mieszania między biosami i ec zauważyłem przy tylnym panelu swojej płyty oznaczenie " 2BMS9061-1.0 " - z takiej pochodzi mój wsad EC od Tridenta 1

Wsady raczej nie są zamienne z Tridentem 3 z rewizją płyty 2.0 !

BIOS i jeden z wsadów EC/KBC otrzymałem od "towarzysza" z "rosyjsko-języcznej elektrody".
    Drugi wsad EC pochodzi z mojego Tridenta (1) i jest osobiście przeze mnie zgrany.

Wsad BIOS ver. 500 pochodzi z Tridenta 3 o wymienionej wyżej rewizji płyty, przetestowany na Tridencie (1) i działa (z EC od Tridenta 1). Także trident 1 po takiej "modyfikacji" stał się w pełni sprawnym i działającym Tridentem 3.
    Niestety nie posiadam oryginalnego Biosa do Tridenta 1 (To co znalazłem w swoim to był po prostu wgrany "czysty" bios pobrany z oficjalnej strony MSI i w takiej kombinacji nie działało).