Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SA350 (S23A350H) - całkiem martwy monitor

17 Kwi 2019 15:20 147 2
  • Poziom 8  
    Witam,
    mam problem z monitorem Samsung SA350 (model S23A350H).
    Z dnia na dzień monitor w pewnym momencie przestał się włączać. Teraz przestał w ogóle reagować, nie świeci się kontrolny led, nie reaguje na przyciski. Po podłączeniu do komputera przez złącze VGA laptop przygasa i zmienia rozdzielczość, jednak w menedżerze urządzeń monitor wykrywany jest jako plug&play. Po rozkręceniu monitora na płycie głównej wymieniłem kondensator elektrolityczny (największy, najbliżej złącza zasilania, 220uF 35V), ponieważ wydawał mi się lekko wybrzuszony, ale nie zmieniło się nic. Przetwornica lekko piszczy co jakiś czas, poza tym szybko i mocno nagrzewa się układ IC601 (na zdjęciu zaznaczony w czerwone kółko). Po wylutowaniu starego kondensatora i przed wlutowaniem nowego zmierzyłem multimetrem na jego padach (ustawiłem na pozycji mierzenia diod) i prawdopodobnie wskazuje na zwarcie między plusem a minusem płyty głównej (multimetr wskazuje spadek napięcia 61 milivolt). Domyślam się, że awarii mógł ulec któryś z układów scalonych? Nie oczekuję oczywiście wróżenia z kuli, ale chciałem zapytać, czy ktoś miał podobną sytuację i ew. jak sobie z nią poradził :wink:
    Dziękuję z góry i pozdrawiam!
    Samsung SA350 (S23A350H) - całkiem martwy monitor
  • Poziom 20  
    Sprawdź zasilacz 230VAC po stronie wysokiego mostek,kondensatory, stabilizacja, częsta przyczyna na wejściu 230 VAC podzespoły na granicy parametru np,10u/400 V po prostowniku więcej do sprawdzenia. A dalej zasilacz impulsowy i schody wszystkie elementy wymieniam standard.
  • Poziom 34  
    Cześć.
    Na początek proponuję zmierzyć napięcia na tym grzejącym się IC601 - to stabilizator 3,3V. Powinno być na nim 5V i 3,3V.
    Pozdrawiam.