Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wkrętarka Einhell - Demontaż uchwytu wiertarskiego

17 Kwi 2019 20:51 213 3
  • Poziom 3  
    Cześć :)

Posiadam wkrętarkę Einhell TE-CD 18 Li-i BL-Solo. Posiada uszkodzoną przekładnię a dokładniej łożyskowanie wałka wyjściowego na uchwyt (lata na wszystkie strony)

Chciałem zdemontować uchwyt by móc rozebrać wkrętarkę, lecz po odkręceniu śruby na lewy gwint wewnątrz uchwytu nie mogę w żaden sposób go odkręcić. Próbowałem w obydwie strony ręcznie oraz kluczem pneumatycznym w lewą stronę - ani drgnie. Jedyny efekt jaki uzyskuję to obrót uchwytu razem z przekładnią i silnikiem.

Czy ktoś ma jakiś pomysł ? Podgrzewanie odpada ,gdyż obudowa przekładni jest z tworzywa.

Link do schematu części
  • Poziom 18  
    Witam.
    Ja w podobnej ale chińskiej podróbie po wykręceniu śrubki z lewym gwintem. Do uchwytu wkręciłem największy jaki miałem i pasował klucz imbusowy. A tego zakręciłem do imadła. A sam uchwyt opasałem kilka krotnie jakimś starym paskiem wielo rowkowym do tego kawał rury na dźwignię no i puściło. Gwint tam jest "prawy" Wiertarki maja prościej jest nacięcie na klucz.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Witam, na przekładni ustaw wiercenie, oraz bieg "1", wkręć jakiś klucz ampulowy i spróbuj pneumatycznym kluczem na trybie odkręcania.
  • Poziom 3  
    Trafił mi w ręce inny egzemplarz. Czy na biegu 1 czy 2 nawet klucz udarowy nic nie daje, chyba pozostanie mi delikatne podgrzanie uchwytu i dalsza próba kluczem. Mam wrażenie, że uchwyt jest wkręcony na niebieski klej (śruba wewnątrz uchwytu była)