Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ML-2160 - Nieregularne zabrudzenie na wydruku

18 Kwi 2019 11:14 195 9
  • Poziom 7  
    Mam bardzo nietypowy problem z tym niewielkim laserem. Co jakiś czas (5-10% wydruków) na stronie pojawia się zabrudzenie, centralnie na środku. Bardzo geometryczne i zawsze nieco inne, ale pojawia się tylko czasami. Podejrzewałem uszkodzenie lasera ale nie widziałem w nim żadnych zanieczyszczeń czy innych zabrudzeń, fuser także wydaje się w porządku.

W załączniku skany zabrudzonych stron.
  • Spec od drukarek
    Wyciągnij bęben i masz tam zielony wałek OPC, sprawdź czy nie jest brudny.
    Można wymienić samą rurę.
  • Poziom 7  
    Bęben jest czysty i nie widać na nim żadnych uszkodzeń - częstość powtarzania się usterki ma się nijak do jego średnicy.
  • Specjalista - kserokopiarki
    jak bęben ok to sprawdź wałki w utrwalaniu czy coś się nie przykleiło do górnego lub czy nie jest uszkodzony
  • Poziom 7  
    Utrwalacz rozbierałem prawie do części pierwszych, oba wałki są czyste. Było trochę zanieczyszczenia na osłonie termistora ale nic się nie zmieniło po ostrożnym przeczyszczeniu. Patrzyłem tez czy coś się w środku nie wala ale nic nie było.
  • Spec od drukarek
    Podmieniałeś toner ?
    Zrobiłeś przy okazji pełną konserwację urządzenia ze szczególnym zwróceniem uwagi na lustra ?
  • Poziom 7  
    Do drugiego tonera (+bęben bo są łączone) niestety nie mam dostępu, muszę pomęczyć klienta. Przeczyściłem też lustra i soczewki w laserze, brak poprawy.
  • Spec od drukarek
    Wydaje się że to jedyna opcja.
    Wszystko inne zostało już sprawdzone/wykluczone.
  • Poziom 7  
    Moja teoria jest taka że uwalona jest elektronika ale też nie bardzo mam jak sprawdzić.
  • Spec od drukarek
    W ML-2250 uszkodzona elektronika niszczyła grzałkę.
    To jedyny przypadek 100% uszkodzonej elektroniki, który spotkałem w tej serii urządzeń Samsung.