Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MSI GT80 TITAN Wyłącza się podczas Obciążenia

azor911 18 Apr 2019 12:29 501 7
    azor911
    Level 6  
    Witam Parę dni temu kupiłem laptopa MSI GT80 lecz mam z nim problem otóż laptop wyłącza się podczas obciążenia wykluczam przegrzewanie gdyż laptop wyłącza się po sekundzie oraz pasty termo na gpu i cpu są wymienione

zauważyłem jeszcze że potym jak laptop się wyłączy to gaśnie kontrolka w ładowarce dopiero odłączenie od prądu i ponowne podłączenie pomaga. Jak i podczas wymiany pasty zauważyłem delikatnie ukruszony rdzeń na jednej z kart graficznych lecz menadżer urządzeń nie wyświetla kodu 43 sterowniki instalują się poprawnie jak i po wyłączeniu sli karty zachowują się normalnie pod obciążeniem tak więc uszkodzenie karty raczej wykluczam.

problem z wyłączaniem laptopa występuje tylko wtedy jak chce obciążyć dwie karty na zintegrowanej czy jednej z dedykowanych kart laptop pracuje poprawnie
    Gdzie mógłbym szukać przyczyny lub czy w domowych warunkach jestem w stanie coś zdziałać czy raczej wizyta w serwisie mnie nie ominie ?

Aaa zapomniałem dodać że poprzedni właściciel oryginalne gniazdo ładowania wymienił na jakieś inne Gdyż według niego nie mógł dostać oryginalnego :) .
    lukas.krych
    Level 12  
    Witam.
    Kiedyś miałem MSI GT663, kamera nie działała więc postanowiłem sam naprawić bo wyczytałem gdzieś że kabelek często się przecierał w tych modelach.... Otóż męczyłem się parę godzin, nie naprawiłem a wręcz spitoliłem przewód od grafy (taśmę). Dałem do naprawy i wymienili mi taśmę na nową za 100zł. Proponuję dać do serwisu lub naprawy. Jak pokażesz co i w jaki sposób się wyłącza to pewnie znajdą przyczynę.
    Samemu to można ram dodać lub baterię wymienić :P hehe :)
    Laptop działa do dziś :) a ma już chyba 8 lat.
    siasku
    Level 16  
    Kolego sprawdź na innym zasilaczu. Wygląda na to, że zasilacz nie jest w stanie udźwignąć szczytowego poboru mocy laptopa.
    Druga opcja to układ zasilania na płycie głównej ale zacząłbym od zasilacza.
    azor911
    Level 6  
    siasku wrote:
    Kolego sprawdź na innym zasilaczu. Wygląda na to, że zasilacz nie jest w stanie udźwignąć szczytowego poboru mocy laptopa.
    Druga opcja to układ zasilania na płycie głównej ale zacząłbym od zasilacza.

Sprawdziłem zasilacz multimetrem napięcie bez obciążenia wynosi 19,40V ( Ładowarka powinna dawać 19,50v)
    co do podmiany ładowarki to niestety nie mam takiej w domu , mam ładowarkę od drugiego laptopa lecz ona ma 19,5v przy 11,9A a ten laptop wymaga 19,5v przy 16,9A
    siasku
    Level 16  
    Mierzenie bez obciążenia nic Ci nieda. Podłącz laptopa, odpal stress test i zmierz wtedy napięcie na płycie głównej laptopa. Tak czy siak warto sprawdzić z drugą ładowarką.
    azor911
    Level 6  
    udało mi się wczoraj zamówić oryginalną ładowarkę tak więc po świętach jak przyjdzie to sprawdzę jak się zachowuje na innym zasilaczu Pozdrawiam i życzę wszystkim Wesołych świąt :)
    lisek
    Service technician RTV
    Tutaj masz proces rozbiórki (disassembly) tego 18.4” modelu z dwoma kartami grafiki Link
    - 980/ lub 1070
    Polecam Link

Problem z ładowaniem (charging) Link_ poczytaj
    azor911
    Level 6  
    Witam Dziś przyszła mi nowa ładowarka niestety nadal jest to samo tak więc wygląda to na coś grubszego. Niestety wizyta w serwisie mnie nie minie Dziękuję wszystkim za pomoc temat Zamykam