Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zmiana rejestru za pomocą pliku BAT

18 Kwi 2019 12:36 186 9
  • Poziom 13  
    Cześć potrzebuje zmienić rejestr ale za pomocą pliku bat który znajduje się na dysku C:data.bat

rejestr to:
    HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREWow6432NodeMicrosoftSPL Services
    zmienna to:
    REG_BINARY - NoLockData

I potrzebuję zmienić 3 wartości w linijce 20, dokładnie piątą szósta i siódma.
    Napisałem coś takiego ale nie wiem jak zmienić tylko linię 20
    [HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREWow6432NodeMicrosoftSPL ServicesNoLockData] "data"="C:data.bat"="opis działania"
  • Poziom 39  
    Plik powinien mieć chyba format *.reg
  • Poziom 13  
    Właśnie chodzi o to, żeby nie zmieniać ręcznie, tylko ustawić zadanie w harmonogramie i żeby zmieniało się z automatu .Chcę zmieniać to za pomocą skrótu .bat i koniec.
  • Poziom 13  
    Co to ma zmienić i co to jest za klucz jest nie istotne. To tak jakbym się pytał, czy oponę 225 założę na felgę o szerokości 7,5" a ty byś zadał pytanie, a do jakiego samochodu.

Istotne jest w jaki sposób można zmienić tylko linijkę numer 20.

I proszę nie zaśmiecać forum wypowiedziami nie na temat. W tym wątku jest już cała strona, która nic nie wnosi do tematu, a pytanie jest jasno sprecyzowane, na samym początku
  • Poziom 42  
    Nie wiem czy oto ci chodzi. Ja to zrobił bym tak:
    Wchodzisz do rejestru, znajdujesz klucz SPL Services, podświetlasz go i klikasz na Plik u góry i eksportuj. I eksportujesz go np. na pulpit i na pulpicie masz go zapisany jako plik .reg. Otwierasz go za pomocą notatnika i zmieniasz to co masz zmienić i zapisujesz go też jako plik .reg i masz gotowy plik do zmiany chcianej wartości w rejestrze
  • Poziom 13  
    I to jest rozwiązanie. Zmieniam ręcznie na żądaną wartość , eksportuje rejestr na pulpit i mam gotowy plik, który po uruchomieniu zmienia rejestr na wartość która potrzebuje. Dzięki.