Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EW 1040 - przestaje działąć po paru sekundach

18 Kwi 2019 12:48 135 4
  • Poziom 2  
    Witam.

Mam problem z pralką. Electrolux EW 1040 - wygląda identycznie jak ta:
    Pralka Electrolux EW 1040 - przestaje działąć po paru sekundach
    Problem polega na tym, iż po włączeniu na jakikolwiek program, pralka działa przez kilka sekund po czym się wyłącza. Wyświetlacz pokazuje nadal czas - pralka po prostu przestaje działać, ale nie restartuje się i nie wyłącza (w dosłownym tego słowa znaczeniu). Dzieje się tak na każdym programie - 10 sekund pracy i koniec... łącznie z wypompowaniem wody czy wirowaniem.
    Czy ktoś może ma pomysł, jaka może być tego przyczyna?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 14  
    Witam.
    Obraca bębnem czy stoi w miejscu? Jeżeli jest nastawiona na wypompowywanie to zaczyna wypompowywać czy nie? Może być uszkodzony NTC, ale wtedy powinna wyświetlić błąd.
  • Poziom 2  
    Bębnem nie "zdąży" obrócić bo wcześniej się "zatnie" (tzn. nie bęben, ale pralka sama w sobie - zamknie się i rzuci fochem). Wodę wypompowywać zaczyna i pompka bez problemu chodzi - choć po chwili jest własnie w.w zacięcie się. Na wyświetlaczu nie ma żadnej informacji o błędzie. Wyświetla jedynie czas do zakończenia cyklu (np. 1 minuta i czasami czas się zatrzymuje)

• Poziom 38  
    alpenmilka napisał:
    zamknie sie i rzuci fochem

... no niektóre urządzenia zachowują się jak właścicielki ;)
    To jest leciwa pralka, a jak w przypadku takowych warto przejrzeć co się da, np.
    - szczotki w silniku - w jakiej są kondycji?
  • Poziom 2  
    Powiem szczerze że nie patrzyłem pod tym kątem, raczej myślałem, że to sprawka programatora. Myślisz, że to jest jakieś "zacięcie bębna" albo awaria silnika ?