Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kosiarka spalinowa gaśnie na ciepłym silniku

18 Apr 2019 21:45 19086 13
 • #1
  User removed account
  Level 1  
 • #2
  Pedros050
  Level 43  
  Witam. Podmieniałeś świece na inną?
 • #3
  User removed account
  Level 1  
 • #4
  qwart
  Level 26  
  Używasz nowych oryginalnych świec, czy chińskich podróbek?
 • #5
  User removed account
  Level 1  
 • #6
  rysiek6qpz
  Level 8  
  Witam. Mam ten sam problem z silnikiem Briggs&Stratton 17,5 kpa. Po około 30 minutach koszenia silnik zaczyna lekko przerywać, tak jakby tracił pojedyncze iskry. Potem coraz bardziej przerywa i traci na mocy. Jeśli go zgaszę i ostygnie dalej pracuje normalnie i po nagrzaniu się problem powraca. Zaznaczam że jest to nowy silnik na gwarancji i dwa razy woziłem go do serwisu i problem nie został usunięty. W serwisie na pewno zbyt krótko go grzeją, ale już im to mówiłem. I twierdzą że wszystko jest ok. a ja mam problem. Już nie wiem czy go wozić tam i z powrotem czy zabierać się do niego samemu? Ja podejrzewam że jest zbyt mały luz na zaworach i gdy się nagrzeje to nie domyka zaworu. Świece zmieniałem kilka razy i nie pomogło. Gaźnik nowy, tak jak silnik, filtr i wszystko inne. Potrzebuję pomocy...
 • #7
  AlSo11
  Level 2  
  I jak poradziłeś sobie?. Mam to samo
 • #8
  User removed account
  Level 1  
 • #9
  redef89
  Level 7  
  Jaki masz silnik w tej kosiarce (marka, model, pojemność)?
 • #11
  redef89
  Level 7  
  spróbujcie może sprawdzić fajkę świecy nr 1 na foto( te metalowe Briggsa potrafiły po rozgrzaniu przerywać). Tą metalową fajkę można zdjąć z przewodu zapłonowego i bezpośrednio podpiąć przewód na świecę ( nawet pasuje na świecę). Ale jeżeli fajka jest gumowa to też proponowałbym sprawdzić czy nie jest luźno osadzona na świecy czy nawet skorodowana w środku.
  Jeżeli nie pomoże fajka to trzeba by sprawdzić czy termika nr 2 na foto działa prawidłowo. Powinna swobodnie lekko się poruszać w obie strony.
  Można by też sprawdzić przerwę na module zapłonowym względem koła magnesowego nr 3 na foto, powinna mieć około 0,5 mm jak dobrze pamiętam.
  Kosiarka spalinowa gaśnie na ciepłym silniku
 • #12
  rysiek6qpz
  Level 8  
  Witam... co do traktorka który przerywa na gorącym, to jeszcze się nie zabierałem do niego ponieważ ostatni tydzień ciągle pada deszcz. ale mam jakiś plan; po pierwsze dokładnie sprawdzę czy korek zamykający wlew paliwa ma odpowietrzanie, potem od nowa ustawię luzy na zaworach, bo jeśli jest za mały luz na jednym z zaworów to po nagrzaniu się, zawór nie zamyka się dokładnie do końca. Jeszcze raz wymienię świecę, najlepiej założyć jakąś starą która chodziła w innym sprzęcie i jest pewna. Jeśli to nie pomoże to zabiorę się za regulację gaźnika. Do tej pory nie dotykałem gaźnika gdyż uważam że jako nowy to jest w porządku. Jeśli uda mi się wykryć usterkę to dokładnie ją opiszę.
 • #13
  rysiek6qpz
  Level 8  
  Witam. W sobotę zabrałem się do koszenia trawy moim wspomnianym traktorkiem. po odpaleniu kichnął dwa razy, potem chodził równiutko cały czas, wykosiłem cały ogród [ 5 zbiorników trawy] nic się nie działo, ale gdy zajeżdżałem do garażu znowu zaczął przerywać. poruszałem przewodem tym co zamyka paliwo w gaźniku i dalej zaczął pracować równo. nie wiem czy przypadek, czy ten przewód ma cienką osłonkę i gdy się nagrzeje dostaje zwarcia z masą. Leży on blisko ciepłych części silnika. Założę na niego grubą izolację i nadal będę obserwował pracę silnika przy następnym koszeniu.
 • #14
  rysiek6qpz
  Level 8  
  Co do przerywanych obrotów i traceniu na obrotach po nagrzaniu się silnika przy kosiarce traktorku 17,5 . W sobotę ustawiłem zawory. ssący 0,10 wydech 0,15. a było ssący dobre 0,17 wydech 0,23. po tym ustawieniu kosiarka śmiga. jest OK. Dziękuje za podpowiedz. naprawdę dałem jej dobrze w kość. wykosiłem 50 arów działki i chodziła idealnie. uważam temat za zamknięty. Ubolewam tylko nad serwisem gdzie mieli ją dwa razy i nic nie potrafili zrobić...