Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarka spalinowa gaśnie na ciepłym silniku

18 Kwi 2019 21:45 2535 13
  • Poziom 3  
    Witam.
    Witam, posiadam kosiarkę spalinową, która bardzo dziwnie się zachowuje.
    Na zimnym silniku chodzi normalnie. Silnik czterosuwowy.
    Jak się rozgrzeje to gaśnie i nie chce zapalić aż ostygnie.
    Tłok nie puchnie bo lekko się kręci na ciepło.
    Nie wina gaźnika bo był wymieniony.
    Cewka też nowa.
    Iskra na ciepło jest.
    Co ciekawe jak na ciepło zgaśnie i wkręci się zimną świecę (z lodówki ?) to odpala i pojeżdżę dwa okrążenia po trawniku i gaśnie, gdy znowu wkręcę zimną świecę to odpala i znowu dwa okrążenia.
    Pozdrawiam
    Jeśli w złym dziale proszę o przeniesienie.
  • Poziom 3  
    Tak.
    Przecież piszę, że gdy jest ciepła to po podmianie na inną świecę chodzi chwile i zaraz gaśnie, i gdy podmienię na następną świecę znów chodzi chwile i zaraz gaśnie.
  • Poziom 23  
    Używasz nowych oryginalnych świec, czy chińskich podróbek?
  • Poziom 3  
    Wszystkie możliwe dostępne: 50 świec wszelkiego kalibru.
    Inne kosiarki na tych świecach chodziły bez problemów.
  • Poziom 6  
    Witam. Mam ten sam problem z silnikiem Briggs&Stratton 17,5 kpa. Po około 30 minutach koszenia silnik zaczyna lekko przerywać, tak jakby tracił pojedyncze iskry. Potem coraz bardziej przerywa i traci na mocy. Jeśli go zgaszę i ostygnie dalej pracuje normalnie i po nagrzaniu się problem powraca. Zaznaczam że jest to nowy silnik na gwarancji i dwa razy woziłem go do serwisu i problem nie został usunięty. W serwisie na pewno zbyt krótko go grzeją, ale już im to mówiłem. I twierdzą że wszystko jest ok. a ja mam problem. Już nie wiem czy go wozić tam i z powrotem czy zabierać się do niego samemu? Ja podejrzewam że jest zbyt mały luz na zaworach i gdy się nagrzeje to nie domyka zaworu. Świece zmieniałem kilka razy i nie pomogło. Gaźnik nowy, tak jak silnik, filtr i wszystko inne. Potrzebuję pomocy...
  • Poziom 2  
    I jak poradziłeś sobie?. Mam to samo
  • Poziom 3  
    Jeszcze nic przyniej niej nie robiłem bo nie mam czasu narazie.
  • Poziom 5  
    Jaki masz silnik w tej kosiarce (marka, model, pojemność)?
  • Poziom 5  
    spróbujcie może sprawdzić fajkę świecy nr 1 na foto( te metalowe Briggsa potrafiły po rozgrzaniu przerywać). Tą metalową fajkę można zdjąć z przewodu zapłonowego i bezpośrednio podpiąć przewód na świecę ( nawet pasuje na świecę). Ale jeżeli fajka jest gumowa to też proponowałbym sprawdzić czy nie jest luźno osadzona na świecy czy nawet skorodowana w środku.
    Jeżeli nie pomoże fajka to trzeba by sprawdzić czy termika nr 2 na foto działa prawidłowo. Powinna swobodnie lekko się poruszać w obie strony.
    Można by też sprawdzić przerwę na module zapłonowym względem koła magnesowego nr 3 na foto, powinna mieć około 0,5 mm jak dobrze pamiętam.
    Kosiarka spalinowa gaśnie na ciepłym silniku
  • Poziom 6  
    Witam... co do traktorka który przerywa na gorącym, to jeszcze się nie zabierałem do niego ponieważ ostatni tydzień ciągle pada deszcz. ale mam jakiś plan; po pierwsze dokładnie sprawdzę czy korek zamykający wlew paliwa ma odpowietrzanie, potem od nowa ustawię luzy na zaworach, bo jeśli jest za mały luz na jednym z zaworów to po nagrzaniu się, zawór nie zamyka się dokładnie do końca. Jeszcze raz wymienię świecę, najlepiej założyć jakąś starą która chodziła w innym sprzęcie i jest pewna. Jeśli to nie pomoże to zabiorę się za regulację gaźnika. Do tej pory nie dotykałem gaźnika gdyż uważam że jako nowy to jest w porządku. Jeśli uda mi się wykryć usterkę to dokładnie ją opiszę.
  • Poziom 6  
    Witam. W sobotę zabrałem się do koszenia trawy moim wspomnianym traktorkiem. po odpaleniu kichnął dwa razy, potem chodził równiutko cały czas, wykosiłem cały ogród [ 5 zbiorników trawy] nic się nie działo, ale gdy zajeżdżałem do garażu znowu zaczął przerywać. poruszałem przewodem tym co zamyka paliwo w gaźniku i dalej zaczął pracować równo. nie wiem czy przypadek, czy ten przewód ma cienką osłonkę i gdy się nagrzeje dostaje zwarcia z masą. Leży on blisko ciepłych części silnika. Założę na niego grubą izolację i nadal będę obserwował pracę silnika przy następnym koszeniu.
  • Poziom 6  
    Co do przerywanych obrotów i traceniu na obrotach po nagrzaniu się silnika przy kosiarce traktorku 17,5 . W sobotę ustawiłem zawory. ssący 0,10 wydech 0,15. a było ssący dobre 0,17 wydech 0,23. po tym ustawieniu kosiarka śmiga. jest OK. Dziękuje za podpowiedz. naprawdę dałem jej dobrze w kość. wykosiłem 50 arów działki i chodziła idealnie. uważam temat za zamknięty. Ubolewam tylko nad serwisem gdzie mieli ją dwa razy i nic nie potrafili zrobić...