Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volkswagen Polo n9 1.2 6v - Uszkodzona sonda lambda ?

18 Kwi 2019 23:57 351 9
  • Poziom 9  
    Witam mam taki problem auto dużo pali ok 10l.
    Vcds nie pokazuje nic świece wymienione, cewki, filtry, czujnik ciśnienia w kolektorze też jedyne co zostaje to sonda.
    Sonda za katalizatorem wszystko ok, ale przed napięcie wacha się w granicach 0.3- 0.8V to ok ale w drugim okienku wartości wskazują do 18%. Jest to Regulator lambda dla sondy lambda zainstalowanej przed katalizatorem -10,0 do 10,0 % ale co to jest i co to znaczy to nie mam pojęcia

[/center]
  • Poziom 11  
    Jaki przebieg? Spalanie do 10l w tym silniku przy uszkodzonej sondzie nie ma szans żeby aż tak wzrosło.
  • Poziom 9  
    Przebieg 100k zauważyłem dziś że wypada zapłon na 2 cylindrze. Zmieniłem świece i cewkę, błędu w kodach nie pokazuje ale jak wejdę w bloki pomiarowe grupa 15 to na drugim zalicza nieraz po 40-80 wypadnięć. Zmierzyłem mu dziś sprężanie bo pomyślałem zawór ale na drugim ma 10 bar na rescie test ok 10 więc ok.
  • Poziom 11  
    Te silniki przy tym przebiegu najczęściej nadają się do remontu. Dziwne ze jest równe ciśnienie. Radzę sprawdzić łańcuch rozrządu.
  • Poziom 9  
    Czy się nie uciągnoł? Myśli kolega ze rozrząd zozciagniety łańcuch by tak bałaganił? Duże spalanie, falowanie, wypadanie zapłonu ? Trzeba będzie kupić blokady w takim razie. I też mnie dziwi że ma takie ciśnienie może miał remont .
  • Poziom 11  
    Jedyne co mogłoby chyba aż tak broic przy takim sprezaniu i takim przebiegu.
  • Poziom 9  
    A nie da się sprawdzić synchronizacji przez vcds a ?
  • Poziom 11  
    Na pewno da się sprawdzić nowsze silniki diesla ale czy da się sprawdzić w 1.2 6v pojęcia nie mam. Blokady rozrzadu do tego silnika to koszt około 80 zł jeśli dobrze pamiętam więc tragedii nie ma.
  • Poziom 9  
    No to nic zamawiam blokady o dam znać co i jak 😊
  • Poziom 9  
    Witam sprawdziłem rozrząd i wszystko ok i nie mam pojęcia gdzie szukać może popychacz uszkodzony ?