Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dahua seria EZ-IP jak się sprawuje w praktyce?

19 Kwi 2019 08:48 1356 12
  • Poziom 3  
    Witam
    Jak w praktyce sprawuje się seria EZ-IP produkowana przez Dahua?
    Ogólnie kamery z PoE tańsze niż poprzedniki bo np IPC-B1B20P-0280B ok. 250zł ale czy dobre?

Chciałem 5 kamer IPC-B1B20P-0280B z rejestratorem NVR1B08HS-8P-EZIP
    Kamery zewnętrzne na zakład produkcyjny
  • specjalista-kamery przemysłowe
    To jest seria od Dahua? Internet milczy na ten temat. Obstawiam,że jest to po prostu jakaś podróbka/marka własna(jakiegoś producenta) produktów Dahuy.
    Tak szczerze powiedziawszy to z kameramj IP takich mało (nie)znanych marek mogą być tylko i wyłącznie same problemy. Rozumiem, że cena kusi, ale nie kieruj się głównie tym. Kupno takiego zestawu to trochę loteria, aczkolwiek może się okazać, że będzie to działać, tylko jak długo bezproblemowo? Poszukaj produktów BCS, Dahua, Hikvision, Novusa.
    A widzisz, np na stronie Delty jest podobny model, ale z obiektywem 3,6mm
    https://sklep.delta.poznan.pl/kamera-ip-ipc-b...0360b-ez-ip-4-mpx-3-6-mm-dahua_l1_p14768.html
    Delta ma dobre produkty(dostępne również i gdzie indziej), a więc ta kamerka z 3,6mm jest raczej godna polecenia. Model 2,8mm podany przez Ciebie PRAWIE ten sam.

Osobiście wybrałbym produkty, które są bardziej dostępne u nas w Polsce, niż taki jak podany przez Ciebie - ale zaznaczam, że mogą to być równie dobre produkty.
  • Poziom 1  
    A widzisz, tego nie znalazłem - mój błąd.
    Marka własna Dahuy, więc teoria w sumie trafiona.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Panowie, zamontowałem już kilka takich zestawów - żadnych problemów. Konfiguracja szybka i bezproblemowa, chmura działa sprawnie i szybko.

Polecam dopłacić do kamer 4Mpx, cena i tak śmieszna jak za tę jakość.
    Najtaniej znalazłem je tutaj, tylko dyski mają drogo więc to raczej w innym miejscu:
    https://www.easymar.pl/elektronika/monitoring...3-6mm-poe-ipc-t1b40p-0360b-6939554941139.html

Kilka zdjęć:

Tutaj 2Mpx:

Tutaj 4Mpx:
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    Fajnie, że kolega podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat tych kamer i zamieścił zdjęcia. Na pewno cenne są informacje dotyczące niezawodności i łatwej konfiguracji. Żeby jednak móc cokolwiek powiedzieć sensownego o kamerze trzeba zrobić zdjęcia w trudnym oświetleniu min tak jak robi do Delta Poznań. I wtedy wychodzi, co ile jest tak naprawdę warte. Kamera za stówę i kamera za 1000
    Dwie kamery:
    Dahua seria EZ-IP jak się sprawuje w praktyce? Dahua seria EZ-IP jak się sprawuje w praktyce? Dahua seria EZ-IP jak się sprawuje w praktyce? Dahua seria EZ-IP jak się sprawuje w praktyce?

Więcej zdjęć w tym temacie:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=18068243#18068243
  • Poziom 3  
    Zainstalowałem system ale zdarza się "zawieszenie" systemu i rejestrator nie widzi żadnej z kamer. Jest funkcja resetu np. co dobę ale w tym przypadku to nie pomaga. Trzeba odciąć zasilanie kompletnie

Jest na to rada?
  • Poziom 10  
    Jak inicjowałeś kamery, z poziomu rejestratora czy oddzielnie każdą kamerę ustawiałeś?
    Najlepiej spiąć wszystko do kupy i odpalić rejestrator i w nim ustawiam użytkownika i hasło po czym przechodzę do konfiguracji kamer - daje ptaszek przy bodajże "szukaj urządzeń do inicjalizacji" i tam wybieram po kolei każdą - ustawiam jej IP i hasło z automatu nadawane jest jak dla rejestratora.

Pytanie jeszcze czy to jest rejestrator z wbudowanym switchem czy jest zewnętrzny, a jeżeli zewnętrzny to jaki?
  • Poziom 3  
    Zrobiłem tak jak opisujesz sposobem "najlepiej spiąć...".
    Rejestrator z wbudowanym switchem POE

Motyw zawieszenia systemu zdarza się bardzo rzadko np. ostatnio chyba 3-4 miesiące temu. Problem jest taki że jeśli nie będę sprawdzał np. mobilną aplikacją "co się dzieje na zakładzie" przez parę dni to system mi nie będzie działał do pierwszego braku i przywrócenia prądu w sieci
  • Poziom 10  
    A w logu rejestratora coś jest na temat utraty połączenia z kamerami?