Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat - Oryginalna kamera przestała działać

19 Kwi 2019 09:38 150 7
  • Poziom 7  
    VW Passat - Oryginalna kamera przestała działać

Czy ktoś mi wytłumaczy co oznacza te połączenie przerywaną linią zakreślone na czerwono?
    Kamera w samochodzie jest oryginalna w wersji HIGH i czy zasilanie kamery ze sterownika w bagażniku ma mieć 12V czy 6.4v? Podstawiłem inny, używany sterownik i dalej kamera ma 6,4. Wiązka do klapy sprawdzona, żarówką, sprawna.
  • Poziom 38  
    Oznacza to że wszystkie zaznaczone linie są w ekranie czyli przewód w ekranie.
  • Moderator - Na Wesoło HydePark
    esquattro napisał:
    Czy ktoś mi wytłumaczy co oznacza te połączenie przerywaną linią zakreślone na czerwono?

Oznacza że kabel jest w ekranie( taki oplot na przewodzie który nie pozwala wniknąć zakłuceniom w przewody sygnałowe).
    esquattro napisał:
    Wiązka do klapy sprawdzona, żarówką, sprawna.

Szukaj dalej.
    esquattro napisał:
    czy zasilanie kamery ze sterownika w bagażniku ma mieć 12V czy 6.4v?

6,4V to trochę dziwne zasilanie, jak na samochód. Podłącz żarówkę 12V/2W, zmierz napięcie.
  • Poziom 7  
    Na kablu o nr 25-11 mam jeszcze zwarcie z 28,30,32,34. Czyli wiązka padła?
    Czy jest jakiś sprytny sposób na szukanie zwarcia by nie próć połowy auta?
    esquattro napisał:
    Czy jest jakiś sprytny sposób na szukanie zwarcia by nie próć połowy auta?

Jak chcesz zrobić dobrze to tylko prucie. Jak szybko, to robisz drugą wiązkę i podstawiasz zamiast starej( i tak musisz pruć, żeby ją schować).
  • Poziom 7  
    Po podłączeniu żarówki 5w napięcia 5,90V i tak widać po zarówce że świeci tak jak na 6v przystało.
    Obym tym zwarciem nie uwalił drugiego sterownika.
    esquattro napisał:
    i tak widać po zarówce że świeci tak jak na 6v przystało

Trochę dziwne te napięcie. Musisz "przedzwonić" wiązkę od sterownika do kamery przy odłączonych obydwu urządzeniach.
  • Poziom 7  
    Wcześniej tak zrobiłem. Rozebrałem prawy, lewy boczek i klapę. Odłączyłem sterownik i kamerei sprawdziłem pod obciążeniem(żarówką) każdy przewód. Do sterownika zasilanie 12,5 i masa dochodzi, ale już wyjście na zasilanie kamery ma 6,4v. Zącząłem sprawdzać przejścia miedzy sterownikiem kamery a radiem i znalazłem to co napisałem wyżej, prawdopodobnie zwarcie, nie do końca jestem pewny tych oznaczeń na schematach dlatego musiałem zapytać Was:)