Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iiyama E2274HDS - Jaki zamiennik SPI flash 25L020 ?

19 Kwi 2019 11:23 210 6
  • Poziom 13  
    Witam. Szukam sprawdzonego zamiennika, dla pamięci Amic 25L020, albo tego scalaczka - nowy lub z wylutu. Ważne, że sprawny. Scalak pracuje w monitorze Iiyama E2274HDS.
  • PCBway
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Witam.
    Sprawdź sobie noty katalogowe pamięci 25X20 i 25Q16. Ta pierwsza powinna pasować na 99%, natomiast co do drugiej nie mam pewności mimo iż zgadza się rozmiar i obudowa.
    Pozdrawiam
  • PCBway
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    drysiek napisał:
    Witam. Szukam sprawdzonego zamiennika, dla pamięci Amic 25L020, albo tego scalaczka - nowy lub z wylutu. Ważne, że sprawny. Scalak pracuje w monitorze Iiyama E2274HDS.

Kupiłem taką pamięć (- A25L020: 2M-bit /256K-byte) z nadzieją, że jej wymiana uzdrowi monitor, objawy; załączał się i wyłączał się, kiedy miał na to ochotę.
    W stanie braku działania potężnie grzał się procesor i stabilizator.
    Niestety, wymiana pamięci A25L020, a także procesora NT68677UMFG, stabilizatora, cyny na wszystkich padach wszystkich elementów - nie dało spodziewanej poprawy.
    W moim przypadku (sądze, że w 90% innych przypadków również) uszkodzona jest płyta PCB, a dokładnie mikropęknięcia przelotek lub ścieżek pomiędzy warstwami.

Do teraz - jeśli ma taki kaprys - monitor załączy się i pracuje normalnie przez np. godzinę, by wyłączyć się i nie załączyć przez kolejne dwa dni.
    Po przegięciu płyty wystartuje sobie i znów działa cała dzień.

Koniecznie chcialem go uruchomić, bo ma matryce IPS, używał go grafik.
  • Pomocny post
    Spec od monitorów
    Nowy mainboard dla tego monitora z Amazon Link tylko 30.$

Na ebay ceny zbliżone
    iiyama B2274HDS-B1, E2274HDS-B1 LED monitor
    - main 715G4640-M01-000-004K
    Lub Ci z Moskwy Link
  • Poziom 13  
    Dzięki za podpowiedzi, przyjrzę się płycie dokładniej.
  • Poziom 23  
    Mam E2274HDS (PLE2274HDS-B2) przed oczami (Link). Wymieniłem najpierw skaler - wydaje mi się że niepotrzebnie bo poprawy nie zauważyłem, dołożyłem też do niego radiator. W niektórych monitorach z tym układem radiator jest zamontowany fabrycznie. Po wymianie pamięci na (zaprogramowaną) Pm25LD020 działa. Na ebay czy tam aliexpress $1.50 za 5 sztuk.
    Odnośnie matrycy - przynajmniej w mojej sztuce na pewno nie jest to IPS, raczej TN (bodajże CHUNGHWA CLAA215FA04) i to z kiepskimi kątami w pionie oraz PWM 240Hz.
    $30 to w zasadzie tyle ile podobny monitor jest warty.