Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kierownica tracer drifter - Windows 7 czasem wykrywa kierownicę a czasem nie

Bigsnakers 19 Apr 2019 12:11 819 2
    Bigsnakers
    Level 4  
    Cześć,
    Mianowicie kupiłem kierownicę tracer drifter zainstalowałem do niej sterowniki, instalacja przebiegła pomyślnie, zresetowales komputer i podłączyłem kierownicę i widać że złącze USB działa prawidłowo przynajmniej jako zasilanie ponieważ diody na kierownicy zaczęły mrugać, ale zaraz pojawił się komunikat,, instalacja oprogramowania urządzenia,, i po chwili,, nie powodzenie instalacji sterownika,, zrobiłem kolejny reset komputera tym razem wyświetli mi się komunikat,, nie rozpoznano urządzenia USB,, a sama kierownica wyświetla się w menedżerze urządzeń jako UNKOWN device.
    Po wejściu w Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej i wlasnie Unkown device wyświetla się informacja że sterowniki dla tego urządzenia nie zostały zainstalowane. Gdy wejdę w zakładkę sterownik i kliknie Aktualizuj sterownik to Windows mi wyświetla informacje ze sterownik jest aktualny.
    Raz po zresetowaniu komputera odłączenie kierownicy zainstalowaniu sterowników (znowu) podłączeniu kierownicy odlaczeniu jej ponownym podłączeniu i zresetowaniu komputera wykrył mi ją i wszystko poprawnie działało w grach. Niestety trwało to około 30-50 minut później w żadnej grze nie reagowala na żaden przycisk skręt kierownicy lub pedały oraz w kontrolerach gier podlaczanych przez USB nie było żadnego urządzenia (gdzie wcześniej gdy ją wykryło była wykryta jako USB driving wheel.- czyli teoretycznie wszystko poprawnie. Nie wiem w czym może tkwić problem zacząłem od przedstawienia biosa do ustawień domyślnych- nic to nie dało. Później próbowałem podłączac do innych portów USB też nic. Nie wiem czy winna leży po stronie kierownicy czy komputera i wystarczy go sformatować.
    Edit:
    Teraz się zorientowałem że podobna sytuacja występuje nawet podczas podłączenia pendrive..
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Tumiwisizm
    Level 27  
    Może być uszkodzony wtyk USB od kierownicy lub przewód w którymś miejscu. Jak na gwarancji to ja reklamuj, a jak nie to wymontuj przewód USB od niej i sprawdź na ciągłość trochę go przyginając w kilku miejscach.
    Bigsnakers
    Level 4  
    Wczoraj udało mi się połączyć ta kierownicę jakoś 5 godzin chodziła bez problemow cała noc też się nie dołączyła jak wstałem rano wszystko było dobrze i nagle po pół godziny znowu ten sam problem... Dzisiaj formatuue komputer może coś to pomoże

Edit:
    Odpaliłem starego laptopa z tym samym Windowsem 7 i od razu po zainstalowaniu sterowników wykrył kierownicę bez problemu.
    Jak myślicie format pomoże?