Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kierownica tracer drifter - Windows 7 czasem wykrywa kierownicę a czasem nie

Bigsnakers 19 Apr 2019 12:11 1107 2
 • #1
  Bigsnakers
  Level 5  
  Cześć,
  Mianowicie kupiłem kierownicę tracer drifter zainstalowałem do niej sterowniki, instalacja przebiegła pomyślnie, zresetowales komputer i podłączyłem kierownicę i widać że złącze USB działa prawidłowo przynajmniej jako zasilanie ponieważ diody na kierownicy zaczęły mrugać, ale zaraz pojawił się komunikat,, instalacja oprogramowania urządzenia,, i po chwili,, nie powodzenie instalacji sterownika,, zrobiłem kolejny reset komputera tym razem wyświetli mi się komunikat,, nie rozpoznano urządzenia USB,, a sama kierownica wyświetla się w menedżerze urządzeń jako UNKOWN device.
  Po wejściu w Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej i wlasnie Unkown device wyświetla się informacja że sterowniki dla tego urządzenia nie zostały zainstalowane. Gdy wejdę w zakładkę sterownik i kliknie Aktualizuj sterownik to Windows mi wyświetla informacje ze sterownik jest aktualny.
  Raz po zresetowaniu komputera odłączenie kierownicy zainstalowaniu sterowników (znowu) podłączeniu kierownicy odlaczeniu jej ponownym podłączeniu i zresetowaniu komputera wykrył mi ją i wszystko poprawnie działało w grach. Niestety trwało to około 30-50 minut później w żadnej grze nie reagowala na żaden przycisk skręt kierownicy lub pedały oraz w kontrolerach gier podlaczanych przez USB nie było żadnego urządzenia (gdzie wcześniej gdy ją wykryło była wykryta jako USB driving wheel.- czyli teoretycznie wszystko poprawnie. Nie wiem w czym może tkwić problem zacząłem od przedstawienia biosa do ustawień domyślnych- nic to nie dało. Później próbowałem podłączac do innych portów USB też nic. Nie wiem czy winna leży po stronie kierownicy czy komputera i wystarczy go sformatować.
  Edit:
  Teraz się zorientowałem że podobna sytuacja występuje nawet podczas podłączenia pendrive..
 • #2
  Tumiwisizm
  Level 27  
  Może być uszkodzony wtyk USB od kierownicy lub przewód w którymś miejscu. Jak na gwarancji to ja reklamuj, a jak nie to wymontuj przewód USB od niej i sprawdź na ciągłość trochę go przyginając w kilku miejscach.
 • #3
  Bigsnakers
  Level 5  
  Wczoraj udało mi się połączyć ta kierownicę jakoś 5 godzin chodziła bez problemow cała noc też się nie dołączyła jak wstałem rano wszystko było dobrze i nagle po pół godziny znowu ten sam problem... Dzisiaj formatuue komputer może coś to pomoże

  Edit:
  Odpaliłem starego laptopa z tym samym Windowsem 7 i od razu po zainstalowaniu sterowników wykrył kierownicę bez problemu.
  Jak myślicie format pomoże?