Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SPV43M10EU - moduł 9000 683 387 - identyfikacja elementów

19 Kwi 2019 12:25 222 2
  • Poziom 2  
    Witajcie,
    Zmywarka Bosch SPV43M10EU kilka dni temu odmówiła posłuszeństwa i nie chce się włączyć. Po sprawdzeniu przyczyny okazało się, że uszkodzony jest moduł 9000 683 387 a dokładniej spalił się układ TNY264GN. Niestety przy okazji stopił się kondensator zaznaczony na poniższym obrazku na czerwono oraz rezystor znajdujący się poniżej. Wartość rezystora udało mi się ustalić, to 100Ω w obudowie 0603, natomiast nie jest w stanie ustalić pojemności kondensatora. Dodatkowo mam wątpliwości co do elementów zaznaczonych na obrazku na zielono i niebiesko. Patrząc na notę katalogową TNY264GN wydaję mi się, że na zielono zaznaczona jest dioda shottky'ego, która na obudowie ma oznaczenie "L9" (BAT54WS ?), natomiast na niebiesko tranzystor npn (BC818K?). Czy ktokolwiek z kolegów/koleżanek posiada może schemat tego modułu albo z doświadczenia może pomóc w identyfikacji zaznaczonych przeze mnie elementów? Najbardziej zależy mi na pojemności kondensatora.
    Proszę się nie sugerować stanem elementów na załączonym obrazku. To jest zdjęcie sprawnej płytki. Nie mogłem wstawić zdjęcia swojej, bo wylutowałem już uszkodzone elementy.
    Dziękuję z góry.
    Jarek

Zmywarka Bosch SPV43M10EU - moduł 9000 683 387 - identyfikacja elementów
  • Poziom 2  
    @alekt77 dziękuję bardzo za podesłanie linka. Za pomocą szukajki nie byłem w stanie dotrzeć do tego posta.
    Pozdrawiam,
    Jarek