Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

suzuki baleno 1,6 4wd - odpalanie na zimnym silniku

Macdis 19 Kwi 2019 12:33 141 0
    Macdis
    Poziom 2  
    witam,

chciałbym dowiedzieć się co możne być przyczyna mojego problemu:

posiadam samochód suzuki baleno 1,6 rocznik 1999 benzyna, od jakiegoś czasu samochód zacząć bardzo ciężko odpalać na zimnym silniku (niezależnie od temperatury) objawy są następujące:

- czasami rozrusznik tylko "cyknie" po przekręceniu kluczyka, wtedy wyciągam i wsadzam kluczyk ponownie po kilkunastu próbach rozrusznik staruje, czasem normalnie zakręci i silnik "załapie" czasami słychać jakby rozrusznik miał duży opór...

-niekiedy rozrusznik łapie po wsadzeniu kluczyka lecz kreci ciężko, gdy silnik "załapie" muszę naciskać pedał gazu przez ok 30 - 60 sekund ponieważ silnik gaśnie

-czasami podczas odpalania słychać metaliczne dźwięki (strzały) z układu wydechowego

po "udanej" probie uruchomienia samochodu gdy wyłączę zapłon samochód normalnie odpala bez żądnych problemow

w samochodzie wymienione zostały;

-świece zapłonowe (komplet)
    -akumulator

dodatkowo sprawdziłem i wyczyściłem przewody "masy" od akumulatora oraz "klemy"

proszę o naprowadzenie co możne być przyczyna, mieszkam w kraju gdzie koszty serwisowania samochodu są bardzo wysokie, wiec liczę na jakaś pomoc

z poważaniem