Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

asus vg248qe - Popsuty monitor(matryca

19 Kwi 2019 12:40 132 5
  • Poziom 2  
    asus vg248qe - Popsuty monitor(matryca asus vg248qe - Popsuty monitor(matryca

Witam posiadam problem widoczny na obrazkach, monitor z prawej strony strasznie się krzaczy. Jest to spowodowane z mojej winy, rzuciłem padem (nie jakoś mocno jeśli to ma znaczenie, tak od niechcenia naprawdę było to bardzo lekkie. nie celowałem w nim monitor tylko chciałem go w ten sposób "odłożyć na biurko" ale pech chciał, że trafiło inaczej), a więc raczej na gwarancji nie ma żadnych szans? Co więc moge innego z tym zrobić? Jakiego rodzaju jest to wogóle uszkodzenie? Matryca? Da się to jakoś naprawić? Zmieniłem sobie rozmiar ekranu, tak że wszystko co jest potrzebne widzę nic mi te paski nie zasłaniają, ale w miejscu gdzie powinny być czarne paski ( po bokach) zamiast czarnego tła widać właśnie te rozmazanie(tak jak na obrazku). Nie ma jakiejś możliwości aby wyłączyć te nieużywane piksele? Tak żeby w tym miejscu monitor po prostu nic nie wyświetlał. Dziękuje za wszelką pomoc!

• Poziom 38  
    Uszkodziłeś matrycę i jedyny sposób naprawy to wymiana matrycy na inną sprawną do tego modelu monitora. :cry:
  • Poziom 2  
    brofran może to trochę głupie co piszę, ale nie da się "wyłączyć" tylko części monitora? Tak żeby z boków były czarne paski, wtedy nie widać byłoby popsutej części matrycy, a mi zmniejszenie ekranu nie przeszkadzałoby. Tylko jak to zrobić? Jak ustawić 4:3 u mnie w monitorze?
  • Poziom 38  
    kepaF napisał:
    ustawić 4:3 u mnie w monitorze

No to jest dobry pomysł. :D
    Poczytaj specyfikację monitora , oraz ustawienia karty graficznej kompa, a jak nic nie znajdziesz , załóż nowy temat " jak zmienić format obrazu " .
  • Poziom 29  
    Tak czy siak będą widoczne te paski, ściemnienie matrycy jest niemożliwe w tym miejscu bo masz przerwane połączenia na szkle,możesz sobie nakleić w miejscu którego nie chcesz widzieć czarną folię samoprzylepną na matrycę.
  • Spec od monitorów
    Matryca
    - jej nazwa (matryca od AUO ) na foto. lewa_góra
    *możliwe inne matryce. jej odpowiedniki

p.s
    Nowy monitor to ok. 200 funów , używka od 90-ciu GBP