Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka Amica 510GE2 33EZp Ta - Ciągłe przepalanie przełacznika funkcji

19 Kwi 2019 14:56 249 4
  • Poziom 9  
    Wymieniłem przełącznik już 5 raz w ciągu 3 lat. Problem jest zawsze ten sam - spalone styki od grzałek. Grzałki oryginalne - czy to wada fabryczna, ze te styki obciążone prądowo nie wytrzymują temperatury ? Może jest jakiś patent żeby te styki ochronić.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 15  
    Dzień dobry.
    Opisany problem przypomina mi problem pierwszych polskich pralek automatycznych BIO 663 związanie było i jest dalej to same odłączyć grzałki a w to miejsce podłączyć dobrej jakości przekaźnik lub stycznik na 220 V i poprzez styki tego przekaźnika/ stycznika podawać napięcie na grzałki.
    Tylko proszę pamiętać że po tym rozwiązaniu staje się Pan wrogiem producenta bo niezgodnie ze sztuką przedłuża żywotność urządzenia.
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    herman00 napisał:
    Może jest jakiś patent żeby te styki ochronić.
    Tak; wsuwka ma być nie przegrzana i bez luzu, tzn. przy jej podłączaniu ma wchodzić z dużym oporem.
    zbigniewsk napisał:
    Opisany problem przypomina mi problem pierwszych polskich pralek automatycznych BIO 663 związanie było i jest dalej to same odłączyć grzałki a w to miejsce podłączyć dobrej jakości przekaźnik lub stycznik na 220 V i poprzez styki tego przekaźnika/ stycznika podawać napięcie na grzałki.
    Nie wymyślaj. W obu przypadkach jest to całkowicie zbędne.
  • Poziom 9  
    Za każdym razem wsuwka jest nie przegrzana, bo wymieniam na nową wsuwkę, poprzednim razem musiałem wymienić wsuwkę z przewodami, bo izolacja była zwęglona. Niestety po pół roku styki się spaliły.
  • Specjalista AGD
    Założysz bakielitowy łącznik i będzie to latami hulało, jak to drzewiej bywało.
    8071441
    Następnym razem podaj kod wyrobu lub nr seryjny. Będzie szybciej.