Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] VW Transporter T5 1.9TDI 2004r - Odcinanie zapłonu

inio_01 19 Apr 2019 15:19 477 2
 • #1
  inio_01
  Level 11  
  Witam Szanownych forumowiczów
  Po przejechaniu kilku kilometrów kiedy złapie temperaturę ok. 90*C rozłącza zapłon i nie można go uruchomić, do puki temperatura nie spadnie, odpala rano po drugim zakręceniu wału korbowego, (wcześniej palił od pierwszego strzała) z towarzyszącym białym lekkim kopceniem. Zauważyłem zależność w tym odcinaniu zapłonu, mianowicie, jeśli jadę w trasie i trzymam obroty na wysokości 2000-2500 problemu nie ma, jeśli redukuje biegi i obroty silnika spadają poniżej 2000 odcina go niemal zawszę, dodam jeszcze że dzieje się tak tylko kiedy silnik jest nagrzany do wspomnianych wcześniej 90*C, jak jest zimny to może jechać poniżej 1500obr./min. I problemu nie ma. Mam również pytanie odnośnie wentylatora chłodnicy, czy powinien się załączyć po osiągnięciu w/w temperatury? Mój wentylator się nie załącza. 3tyg. Temu odebrałem ten samochód z naprawy, wymieniana była uszczelka pod głowicą, czy możliwe jest zatkanie jakiegoś czujnika temperatury, albo termostatu olejem który przedostał się do układu chłodzenia, w momencie uszkodzenia uszczelki? ( To tylko moje domysły) jeśli ktoś spotkał się z w/w problemem to proszę o odpowiedź, również, jeśli ktoś ma pomysł od czego zaczac i gdzie można poszukać przyczyny problemu Proszę również o napisanie sugestii, wskazówek.
  Na urządzeniu diagnostycznym Delphi pokazał za wysoka temperaturę, za niskie i wysokie napięcie, (nie wiem dokładnie na czym, to napięcie) kolega sprawdzał.
  Pozdrawiam
 • Helpful post
  #2
  andrzej20001
  Level 43  
  inio_01 wrote:
  Temu odebrałem ten samochód z naprawy, wymieniana była uszczelka pod głowicą,
  podstawa to sprawdzenie układu chłodzenia po takiej awarii. Co do gaśnięcia podejrzenie padać może na czujnik wału korbowego.
 • #3
  inio_01
  Level 11  
  Witam
  Dziękuję za pomoc, przyczyną odcinania zapłonu był czujnik położenia wału korbowego silnika, po wymianie problem został rozwiązany. Pozdrawiam