Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Aida 3201 - Adapter NRD

19 Kwi 2019 18:43 519 8
 • Poziom 3  
  Witam,zdobyłem radio Aida 3201 z gramofonem NRD.Radio w porządku,kłopot mam z ustawieniem mechanizmu wyłączania-ramię adapteru- jest żle ustawione /było odkręcane/ i obecnie nie wiem,czy dobrze złożone.Załącza prawidłowo,silnik pracuje ale już nie wyłącza napięcia,jak ręcznie przesunę ramię poza środek płyty to wyłączy.Myślę,że brakuje sprężynki czy tulejki między mosiężną końcówką na końcu ośki ramienia.Załączam zdjęcia i bardzo proszę o pomoc,wskazówki dot.złożenia tego mechanizmu.Dziękuję i pozdrawiam.
 • Specjalista - urządzenia lampowe
  Radio Aida 3201 - Adapter NRD Radio Aida 3201 - Adapter NRD
 • Poziom 3  
  Dziękuję za zainteresowanie się tematem.Te zdjęcia widziałem i po dwukrotnym powiększeniu nie zauważyłem interesującego mnie szczegółu - czy na ośce ramienia adapteru między obudową a mechanizmem wyłączającym jest jakaś tuleja czy co innego.Bardzo proszę o fotografię lub rysunek tego szczegółu.Pozdrawiam.
 • Poziom 3  
  Witam,niestety do chwili obecnej nie otrzymałem konkretnej podpowiedzi.Wiem,że takich adapterów jest dość dużo,ale trzeba odkręcić tylną ściankę i zrobić jedno zdjęcie i tu jest problem.Po wnikliwym oglądaniu ośki ramienia adapteru doszedłem do wniosku,że chyba brakuje zawleczki na tej ośce tam gdzie jest rowek /na ośce/,założyłem,po kilkunastu próbach ustawiania w lewo lub w prawo tej części nad tą zawleczką mechanizm zaczął wyłączać silnik gdy ramię zbliżało się do środka płyty.Myślę,że chyba jeszcze nie to - wystarczy ramieniem adapteru /ręcznie/ przekroczyć środek płyty i znowu ustawienie jest rozregulowane.Załączam zdjęcie.Pozdrawiam.
 • Poziom 3  
  Witam,serdecznie dziękuję.Właśnie dotyczy to tej blaszki z wystającym drutem,tego drutu u mnie nie ma,nie wiem co to jest - sprężyna ,zawleczka ?Pozdrawiam.
 • Poziom 34  
  To wygląda na jakiś napinacz -coś zostało ułamane...
 • Pomocny post
  Poziom 12  
  Przyjrzałem się temu mechanizmowi i jest to moim zdaniem sprężysty drucik, prosty z wyjątkiem końcówki, która wygięta jest w kształt haczyka. Drucik przechodzi przez nacięcie na wałku, patrząc na zdjęcie od góry. Haczyk zaczepiony jest w otworku (Φ ~1 mm) znajdującym się tej jakby płetwie.
  Radio Aida 3201 - Adapter NRD

  Nie chcę na razie rozbierać tego mechanizmu, żeby nie mieć później podobnych problemów.
 • Poziom 3  
  Serdecznie dziękuję.O to mi chodziło - ktoś naprawiał i nie założył tego drucika i został zgubiony.Teraz doprowadzę adapter do stanu fabrycznego.Jeszcze raz dziękuję za profesjonalne zdjęcia.Temat uważam za zamknięty